A februári szocsi olimpia bevételei meghaladták a másfél milliárd rubelt – jelentette be hétfőn Dmitrij Kozak orosz miniszterelnök-helyettes.
A 41 millió dollárnak (9.25 milliárd forint) megfelelő összeg sorsáról annyit mondott, hogy a tömegsport fejlesztésére fordítják.
„Az ötkarikás játékok nemcsak az infrastruktúra létrehozása és a kimagasló sporteredmények miatt nevezhetők sikeresnek, hanem kereskedelmi szempontból is” – jelentette ki Kozak.
A bevételi forrásokat nem részletezte, csupán annyit fűzött hozzá, hogy a februári olimpia és a márciusi paralimpia idején mintegy négyszázezren látogattak el Szocsiba.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik




