Északisí-vb: Johaug lehajrázta Björgent 10 km-en

2013.02.26. 14:00
Az olaszországi Val di Fiemmében a női sífutók 10 km-es szabad stílusú versenyével folytatódott az idei északisí-világbajnokság. A győzelmet a norvég Therese Johaug szerezte meg honfitársnője, Marit Björgen, illetve az orosz Julia Csekaleva előtt. Az egyik esélyesnek tartott lengyel Justyna Kowalczyk ezúttal nem állt rajthoz.
A két éllovas között féltávig egy másodperc sem volt a különbség, de végig Björgen vezetett. A második kör elején azonban Johaug belehúzott, s a táv kétharmadánál 4.5 másodperccel már ő állt az élen. Utóbbi számára nagy előny volt, hogy ő indult a mezőnyben utolsóként, azaz végig tudta riválisa részidőit. Fél kilométerrel a vége előtt Johaug előnye már 11 másodperc volt, s ebből a célig csak egy másodpercet adott le. A bronzérmes Csekalevának már több mint fél perc volt a hátránya, s mindössze fél másodperccel előzte meg a sílövő német Miriam Gössnert. A 78 tagú mezőnyből a távnak elsőként az ugyancsak elsősorban biatlonos magyar Szőcs Emőke vágott neki, s 4 és fél perces hátránnyal, kilenc riválisát megelőzve a 69. helyen végzett. Északisí-vb, Val di Fiemme (Olaszország)