La Liga: idegenben nyert az Espanyol, döntetlent játszott a Sevilla

M. M.M. M.
2023.02.19. 18:23
Lejeune góljával egalizált a Rayo a Sevilla ellen (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában egygólos győzelmet (1–0) aratott az Espanyol az utolsó helyen álló Elche ellen, míg a Rayo Vallecano 1–1-es döntetlent játszott a Sevillával.

Az első félidő kiegyenlítetten alakult az Elche és az Espanyol között, majd a második játékrészben az Elche előtt adódtak jobb lehetőségek. A mérkőzés hajrájában Sergi Darder bombagóljával azonban megszerezték a barcelonaiak a három pontot, még reménytelenebbé téve ezzel az Elche helyzetét.

A Rayo Vallecano 1–1-es döntetlent ért el a Sevilla ellen annak ellenére, hogy a meccs zömében jobban játszottak a hazaiak a vendégcsapatnál. Az andalúziaiak csupán kétszer találták el az ellenfél kapuját, azonban ezek közül az egyik (Suso lövése) a kapuban kötött ki. A második félidőben addig támadtak a madridiak, amíg egy szögletet követően Florian Lejeune a kapuba fejelt.

SPANYOL LA LIGA
22. FORDULÓ
Elche–Espanyol 0–1
(Darder 90+2.)
Kiállítva: Carmona (Espanyol) 82.
Rayo Vallecano–Sevilla 1–1 (Lejeune 65., ill. Suso 29.)
Atlético Madrid–Athletic Bilbao 1–0 (Griezmann 73.)

KÉSŐBB

21.00: Barcelona–Cádiz (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

KORÁBBAN
Osasuna–Real Madrid 0–2 (Valverde 78., Asensio 90+2.)
Real Sociedad–Celta Vigo 1–1
(Oyarzabal 5., ill. Le Normand 90+3. – öngól)
Kiállítva: Tapia (Celta Vigo, 75.)
Real Betis–Valladolid 2–1 (Juanmi 2., A. Pérez 42., ill. Larin 30.)
Mallorca–Villarreal 4–2 (Kadewere 20., D. Rodríguez 45., 56., Muriqi 63., ill. Morales 43., Chukwueze 50.)

Girona–Almería 6–2 (Castellanos 8., Cihankov 34., Riquelme 36., Javi Hernández 43., I. Martín 77., Stuani 79., ill. Ramazani 66., E. B. Touré 81.)

1. Barcelona 21 18 2 1 43–7 +36 56
2. Real Madrid 22 16 3 3 46–17 +29 51
3. Real Sociedad 22 13 4 5 32–22 +10 43
4. Atlético Madrid 22 12 5 5 31–17 +14 41
5. Betis 22 11 4 7 29–23 +6 37
6. Rayo Vallecano 22 9 7 6 29–24 +5 34
7. Athletic Bilbao 22 9 5 8 31–23 +8 32
8. Villarreal 22 9 4 9 24–22 +2 31