Serie A: Lukaku góllal debütált, az Inter simán verte az újoncot

2019.08.26. 22:39
Lukaku megszerezte első gólját a Serie A-ban (Fotó: AFP)
Romelu Lukaku góljának is köszönhetően az Inter hazai környezetben 4–0-ra legyőzte az újonc Leccét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 1. fordulójának záró mérkőzésén.
A NAGY ELŐDÖK NYOMÁBAN

Giuseppe Meazza és Helenio Herrera után Antonio Conte a harmadik Inter-tréner, aki az első Serie A-mérkőzésen négygólos vagy annál nagyobb különbségű győzelmet aratott csapatával.

Soha nem nyert még meccset a Lecce a Serie A első fordulójában, nagy meglepetés lett volna, ha pont idén, az Inter otthonában szakad meg ez a negatív sorozat. A milánói együttes előzetesen megadott kezdőcsapata a bemelegítés után módosult, Stefan de Vrij ugyanis megsérült, a helyén Andrea Ranocchia kezdett a védelem közepén. A támadóduót Lautaro Martínez és a Manchester Unitedtől 65 millió euróért megvásárolt Romelu Lukaku alkotta, Mauro Icardit nem nevezték a találkozóra.

Az első, góllal kecsegtető lehetőséget Gianluca Lapadula révén a vendégek hagyták ki, utána a milánóiaktól Martínez rontott nagy helyzetben, majd következett egy négyperces periódus, amely alatt tulajdonképpen el is dőlt a három pont sorsa: a 21. percben Marcelo Brozovic tekert gyönyörűen a Lecce kapujába (1–0), majd Stefano Sensi szerezte meg az első gólját az Inter mezében a Serie A-ban (2–0).

BROZOVIC, 1–0

SENSI, 2–0

A szünet után Lukaku is letette a névjegyét, a 60. percben a vendégek kapusáról kipattanó labdát pofozta a kapuba (3–0), az utolsó negyedórába lépve pedig Diego Farias brutális becsúszása után még emberelőnybe is kerültek a hazaiak.

3–0, LUKAKU

A mérkőzés legcsúnyább jelenete után a legszebb még hátravolt: a 84. percben Antonio Candreva körülbelül 30-35 méterről irtózatosan nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba (4–0).

CANDREVA, 4–0

A Football Italia beszámolója szerint a találkozót két korábbi Inter-játékos, Keita Baldé és Ivan Perisic is a helyszínen, a San Siróban tekintette meg.

Az olasz bajnokság első fordulójában 10 mérkőzésen 33 gól született – ez 3.3-as meccsenkénti átlagot jelent –, a tabella élén az Inter áll.

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ
Inter–Lecce 4–0 (Brozovic 21., Sensi 24., Lukaku 60., Candreva 84.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Roma–Genoa 3–3 (Ünder 6., Dzeko 30., Kolarov 49., ill. Pinamonti 16., Criscito 43. – 11-esből, Kouamé 70.)
Cagliari–Brescia 0–1 (A. Donnarumma 53. – 11-esből)
Sampdoria–Lazio 0–3 (Immobile 37., 62., J. Correa 56.)
SPAL–Atalanta 2–3 (Di Francesco 7., Petagna 27., ill. Gosens 34., Muriel 71., 76.)
Torino–Sassuolo 2–1 (Zaza 14., 55., ill. Caputo 69.)
Hellas Verona–Bologna 1–1 (Veloso 36., ill. Sansone 15. – 11-esből)
Udinese–Milan 1–0
(Rodrigo Becao 72.)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Fiorentina–Napoli 3–4 (Pulgar 9. – 11-esből, N. Milenkovics 51., K.-P. Boateng 65., ill. Mertens 38., Insigne 43., 67. – az elsőt 11-esből, Callejón 56.)
Parma–Juventus 0–1