Serie A: az Inter és a Lazio is a második félidőben döntött

B. L.B. L.
2020.10.24. 22:43
A Sampdoria idegenben verte meg az Atalantát (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában a Sampdoria idegenben 3–1-re legyőzte az Atalantát. Az Inter 2–0-ra győzött a Genoa vendégeként, míg a Lazio 2–1-es sikert aratott hazai pályán a Bologna ellen.

Az első félidő az Atalanta-támadógépezet helyett a 37 éves Fabio Quagliarelláról szólt, az első negyedóra végéhez közeledve óriási gólt rúgott a rövid felsőbe a csatár, majd a hosszas videózás után befújt büntetőjét védte Sportiello.

A fordulást követően így is növelte előnyét a Sampdoria, Jankto beadása után Thorsby csukafejese kötött ki a jobb alsóban (0–2).

A mérkőzés hajrájához érve esélye nyílt a házigazdának visszakapaszkodni, Duván Zapata értékesítette az általa kiharcolt büntetőt, de hiába próbálkozott kétszer annyi lövéssel (10–5) az Atalanta, a végén újra a Sampdoria talált be, Jankto szépen tekert a hosszú alsóba (1–3).

A bergamói gárda az első három forduló sikerei és 13–5-ös gólkülönbség után kissé megtorpant, a Napoli és a Sampdoria elleni meccseken pont nélkül maradt, és 2–7-es góltermést hozott össze.

A 18 órás mérkőzésen a Genoa bő egy órán át állta az Inter rohamait, akkor azonban Beralla passza után Romelu Lukaku már feltörte a reteszt (0–1). Negyedórával később egy szöglet után Ranocchia csúsztatott kapura, a labdába még D'Ambrosio is beleért, ezzel kialakult a 0–2-es végeredmény.

A nap esti mérkőzésén a Lazio az első félidőben a VAR-nak köszönhette, hogy nem került hátrányba a Bologna ellen. A gól nélküli első 45 perc után a második félidő elején Luis Alberto bombagóljával vezetést szereztek a rómaiak. A 76. percben Mohamed Faresz akrobatikus mozdulattal, ollózva tette középre a labdát az alapvonaltól, a kapu előtt Ciro Immobile érkezett a legjobb ütemben, és a kapuba fejelt.

A hajrában a Bologna szépített, de a Lazióé lett a három pont.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ
Atalanta–Sampdoria 1–3 (D. Zapata 80. – 11-esből, ill. Quagliarella 13., Thorsby 59., Jankto 90+2.)
Genoa–Internazionale 0–2 (R. Lukaku 64., D'Ambrosio 79.)
Lazio–Bologna 2–1 (Luis Alberto 54., Immobile 76., ill. De Silvestri 90+1.)

1. Milan 4 4 9–1 +8 12
2. Sassuolo 5 3 2 16–9 +7 11
3. Internazionale 5 3 1 1 13–8 +5 10
4. Atalanta 5 3 2 15–12 +3 9
5. Sampdoria 5 3 2 10–8 +2 9
6. Napoli 4 3 1 12–4 +8 8