Serie A: a Napoli ciki veresége hazai pályán az újonctól

2021.01.06. 20:20
Pobega (26) idénybeli harmadik gólját szerezte (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójának egyik legnagyobb meglepetéseként a Napoli hazai pályán kikapott az abszolút bajnoki újonc Speziától, ráadásul úgy, hogy a gól nélküli első félidőt követően vezetést szerzett, ám a Spezia egyenlített, majd emberhátrányba kerülve megszerezte a győztes gólt is (1–2).

A gól nélküli első játékrészt követően a második félidőben szűk negyedóra játék után Andrea Petagna vezetést szerzett a Napolinak, ám tíz perccel később M'Bala Nzola büntetőjével egyenlített a történelme első élvonalbeli idényét futó Spezia, amelyik néhány perc múlva emberhátrányba került, miután Ardian Ismajli megkapta a második sárga lapját. Ez viszont tán túl kényelmessé tette a vendéglátókat, mert a 82. percben a vendégek középpályása, Tommaso Pobega megszerezte csapatának a győztes gólt.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ
Napoli–Spezia 1–2
(Petagna 58., ill. Nzola 68. – 11-esből, Pobega 82.)

KORÁBBAN

Cagliari–Benevento 1–2 (Joao Pedro 20., ill. Sau 41., Tuia 44.)
Atalanta–Parma 3–0 (Muriel 15., D. Zapata 49., Gosens 61.)
Bologna–Udinese 2–2 (Tomijasu 19., Svanberg 40., ill. R. Pereyra 34., Arslan 90+2.)
Crotone–Roma 1–3
(Golemics 71., ill. B. Mayoral 8., 29., Mhitarjan 35. – 11-esből)
Lazio–Fiorentina 2–1 (F. Caicedo 6., Immobile 75., ill. Vlahovics 88. – 11-esből)
Sampdoria–Internazionale 2–1 (Candreva 23. – 11-esből, Keita Baldé 38., ill. De Vrij 65.)
Sassuolo–Genoa 2–1 (Boga 52., Raspadori 83., ill. Somurodov 64.)
Torino–Verona 1–1 (Bremer 84., ill. Dimarco 67.)