Serie A: a 2–0 a legveszélyesebb milánói állás – az Inter sem nyert

2018.08.26. 22:33
A Milan után az Inter sem tudott nyerni 2–0-s vezetést követően (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójában az Inter kétgólos előnye ellenére csak 2–2-re végzett a Torinóval. Nem a 2–0 lesz a milánóiak kedvenc állása, hiszen szombaton a Napoli 0–2-ről 3–2-re megverte a Milant. A Fiorentina fél tucatig jutott, Kevin-Prince Boateng a 99.(!) percben mentett pontot a Sassuolónak.

A Sassuolótól kikapó Inter a Roma ellen vereséget szenvedő Torinót fogadta a 2. fordulóban, így mindkét csapatnak volt oka bizonyítani.

Ez a meccs a milánóiak számára indult jobban, és már a 6. percben betaláltak, Icardi jobb oldali beadása után Ivan Perisic 12 méterről, kapásból ágyúzott a kapuba (1–0).

Az Inter kissé visszavett ezt követően, de annyira nem, hogy ne legyen képes újabb helyzeteket kialakítani, s bő fél óra játék után megszületett a második találat, Politano jobb oldali szabadrúgását Stefan de Vrij csúsztatta a jobb alsó sarokba (2–0).

Perisic bombája és De Vrij csúsztatása után kétgólos előnnyel ment a szünetre az Inter

Mindeközben a Torino legnagyobb sztárját, Belottit teljesen kikapcsolták a fekete-kékek, az olasz csatár csupán hétszer ért labdába az első félidőben.

A szünet után aztán teljesen visszaállt a házigazda, ezt tíz perccel később megbosszulta a Torino, Iago Falqué indította szenzációs passzal a saját térfeléről Andrea Belottit, Handanovic kapus „kiment a rokonok elé”, így a támadónak elég volt az üres kapuba terelnie a labdát (2–1).

A játékrész derekán már egál volt: a torinói nyomás után nem tudtak tisztázni a milánóiak, Soualiho Meité egy szép csellel betört a büntetőterületen belülre, majd megpattanó lövése a jobb oldali kapufáról a gólvonal mögé került (2–2).

Belotti szépítése Handanovic hibája után, majd az egyenlítés

A Milannak szombaton „összejött” az, hogy kétgólos előnyről kikapott (3–2-re a Napolitól), és az Inter is „nagyon küzdött ezért”, de a torinói lehetőségek rendre kimaradtak, így a fekete-kékek legalább pontot szereztek.

A Fiorentina is hamar előnybe került, Milenkovics szerzett erőszakosan labdát (talán túl erőszakosan is…), majd bődületesen nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba, majd a játékrész hajrájában Gerson gyötörte be sokadik kísérletre a labdát a kapuba (2–0). A fordulást követően Giovanni Simeone bal oldali centerezése után Benassi fejjel vette be a Chievo kapuját, majd Federico Chiesa is eredményes volt (4–0), Tomovics gólja csak szépségtapaszt jelentett (4–1). Az utolsó percekben kiütéses lett a siker, Benassi újabb gólt szerzett, majd Simeone is betalált, így a vége 6–1.

Milenkovics óriási gólja

A Genoa 18 perc alatt eldöntötte az Empoli elleni meccset – mindkét találatot Criscito készítette elő –, az eltiltott Nagy Ádámot nélkülöző Bologna gól nélküli döntetlent játszott a Frosinonéval a Stadio Olimpico Grande Torinóban, a Cagliari pedig hiába vezetett kétszer, a meccset emberhátrányban záró Sassuolo Kevin-Prince Boateng 99.(!) percben értékesített büntetőjével pontot mentett.

99. perces pontmentés

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ
SPAL–Parma 1–0 (Antenucci 49.)

Udinese–Sampdoria 1–0 (De Paul 9.)
Internazionale–Torino 2–2 (Perisic 6., De Vrij 32., ill. Belotti 55., Meité 68.)
Genoa–Empoli 2–1 (Piatek 6., Kouamé 18., ill. Mráz 94.)
Frosinone–Bologna 0–0
Fiorentina–Chievo 6–1 (Milenkovics 8., Gerson 42., Benassi 49., 90., Chiesa 71., Simeone 93., ill. Tomovics 76.)
Cagliari–Sassuolo 2–2 (Pavoletti 10., 73., ill. Berardi 53., K.-P. Boateng 99. – 11-esből)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Napoli–Milan 3–2(Zielinski 53., 67., Mertens 80., ill. Bonaventura 15., Calabria 49.)
Juventus–Lazio 2–0(Pjanic 30., Mandzukic 75.)