Férfi kézilabda Eb: Norvégia három góllal győzte le Ausztriát

2010.01.25. 19:39
Az Ausztriában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon a középdöntő első fordulójában a házigazdák háromgólos vereséget szenvedtek Norvégiától. Ausztria továbbra is egy, míg Norvégia immár négy ponttal áll az I. csoportban.

Hiába jutottak előnyhöz a norvégok, az ismét lelkes hazai közönség háttértámogatását bíró osztrákok kiegyenlítettek és tapadtak északi ellenfelükre. A norvégok mégis háromgólos előnnyel mehetek pihenőre, méghozzá azért, mert a szünet előtti perceket 3–0-ra hozták.

A fordulás után közvetlenül kiegyenlítettek az osztrákok, kezdődhetett minden elölről. A 36. perc (18–18) után azonban 13 perc alatt a norvégok ismét megugrottak (24–20), amely előny elegendőnek bizonyult a győzelemhez.