HFL: a Wolves és a Cowbells is fölényes sikerrel rajtolt

BENCSICS MÁRKBENCSICS MÁRK
2015.04.06. 13:49
Darrell Tate vezérletével sikerrel rajtolt a Wolves (Fotó: Bratincsák Péter)
A magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) idén új rendszerben, hét csapat részvételével vette kezdetét a hétvégén. Az MAFSZ (Magyar Amerikaifutball-szövetség) a nemrég megalakult válogatott őszi programja, és a nézőbarátibb időjárás miatt mostantól tavasszal rendezi meg legnézettebb versenysorozatát. Az első játéknapon a tavalyi döntős Budapest Wolves és a regnáló bajnok Budapest Cowbells (az előző idényben még Újbuda Rebels néven lett aranyérmes) is megmutatta erejét, míg vasárnap komoly erődemonstrációt tartott az újonc, titkos esélyesnek is tartott Bratislava Monarchs.

A Budapest Wolves az egy év szünet után, három amerikai játékossal megerősített Nyíregyháza Tigerst fogadta vendégül. A Tigrisek jól kezdték a mérkőzést, két importjuk, Caesar Harris és Jamar Dials is labdát szerzett, de az első pontokat a Farkasok amerikai légiósa, Darrell Tate szerezte (7–0). A Tigriseknek még az első játékrészben volt válaszuk, a fiatal irányító, Tóth Gábor passzából Dials szerzett touchdownt, de Storcz András mezőnygóljával és Tate újabb futott hatpontosával biztosnak tűnő előnyhöz jutott a Wolves (16–6).

A Tigers próbált zárkózni Dials második elkapott touchdownjával, és a sikeres kétpontos kísérlettel (16–14), de Lenner Péter egyyardos futása a szünet előtt ismét nyugodt helyzetbe hozta Kovács István csapatát (24–14).

A rengeteg alkalommal vízválasztó félidei szünet a Farkasoknak kedvezett: Storcz már a kezdő sípszó után néhány másodperccel közel 80 yardos visszahordott touchdownnal nyitotta a harmadik negyedet, majd Bencsics Márk is megszerezte idei első hatpontosát (38–14).

A Farkasok passzjátéka a második félidőben sokkal jobb volt: Bencsics passzából Storcz 10 yardos, míg Szabó Bence 2 yardos elkapott touchdownnal növelte a hazaiak előnyét, a végeredményt pedig Danku Dávid állította be 50 yardos futásával (59–14). Emellett fontos megjegyezni, hogy a Wolves védelme is remekül játszott, Deák Balázs és Ágota Balázs is két labdaszerzéssel segítette csapatát a villanyfényes mérkőzésen.

A szombati másik mérkőzésen a bajnok Budapest Cowbells a HFL-hez a tavalyi divízió 1-es ezüstéremmel jogot szerző Miskolc Steelershöz látogatott. A Steelers egy pillanatig sem volt megilletődve, és a tavalyról – az azóta már megszűnt Budapest Hurricanesből – jól ismert Troy Rice idén is jelezte, érdemes lesz rá figyelni: Vasyl Yordan passzából szerzett gyönyörű touchdownt a mérkőzés legelején. Az acélváros játékosai nem sokáig örülhettek a vezetésnek, mert a hazaiak kirúgását Németh Márton egészen a célterületig hordta vissza (7–7). Az adok-kapok a második negyedben folytatódott, amiből a Cowbells jött ki jobban: Rice második elkapott hatpontosával még vezetett a Steelers, de Kocsis Péter elkapott és Cseperkáló Péter futott touchdownjával átalakult a játék képe a félidő végére (13–21).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a HFL 2015-ös kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A folytatásban is a Cowbells akarata érvényesült, Váry Tamás újabb pontot érő passzal találta meg Kocsist, majd Cseperkáló folytatta a pontgyártást (13–35). Az utolsó negyed jelentős változást már nem hozott, hazai oldalról Hanász Róbert, a vendégektől Zsikla Zoltán iratkozott fel a pontszerzők listájára (21–42).

A vasárnapi egyetlen összecsapáson két HFL-ben újonc csapat mérte össze erejét. Az Újpest Bulldogs tavaly a divízió 1-es bajnokságot nyerte meg, míg a Bratislava Monarchs a szövetségtől kapott meghívást fogadta el és csatlakozott a kiíráshoz. A pozsonyi alakulat már az első mérkőzésén jelezte, hogy komoly erőt fog képviselni, magabiztos, 59–0-s győzelemmel kezdte az idényt.