Bundesliga: kiütés! Ötöt vágott Dortmundban a Leverkusen

B. D. K.B. D. K.
2022.02.06. 17:33
Meg sem állt ötig a Leverkusen (Fotó: Getty Images)
A Bayer Leverkusen 5–2-re nyert a Borussia Dortmund vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójának vasárnapi rangadóján.

Borzalmasan indult a Borussia Dortmund számára a mérkőzés, a dortmundi együttes komikus körülmények között került hátrányba. Dan-Axel Zagadou adta el csúnyán a labdát, majd Patrik Schick lövését hiába védte Kobel kapus, a kipattanóra Manuel Akanji „érkezett”, s a svájci védő térdéről került a labda a kapuba (0–1).

Sokáig nem örülhetett a Bayer Leverkusen, mivel néhány perccel később (szintén egy öngóllal) egyenlítettek a hazaiak. Egy beadás után Jeremie Frimpong fejéről pattant a labda a vendégek kapujába (1–1).

Néhány perc elteltével ismét előnybe került a Leverkusen: remek kontra végén Florian Wirtz értékesítette a ziccert (1–2).

A 28. percben Robert Andrich egy pazar szabadrúgásgóllal növelte tovább a vendégek előnyét (1–3).

A fordulás után is a vendégek voltak először eredményesek, az 53. percben Jonathan Tah gyönyörű találatával már 1–4 volt az állás.

A Dortmund közelebb nem tudott férkőzni, sőt, a Leverkusen a 87. percben Moussa Diaby révén már az ötödik gólját is megszerezte (1–5).

Az utolsó szó a hazaiaké volt, Steffen Tigges állította be a végeredményt (2–5).

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 2–5
(J. Frimpong 16. – öngól, Tigges 90+1. ill. Akanji 10. – öngól, Wirtz 20., Andrich 28., Tah 53., M. Diaby 87.)
Wolfsburg–Greuther Fürth 4–1
(Vranckx 7., 49., M. Arnold 70., M. Philipp 75., ill. Hrgota 44. – 11-esből)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Union Berlin 2–0 (Gregoritsch 16., A. Hahn 59.)
Union Berlin: Schäfer Andrást nem nevezték.
Arminia Bielefeld–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Serra 19., ill. Pléa 38.)
1. FC Köln–Freiburg 1–0 (Modeste 23.)
Freiburg: Sallai Roland a szünetben állt be.
Mainz–Hoffenheim 2–0 (Li Dzse Szung 79., Niakhaté 83. – 11-esből)
Mainz: Szalai Ádám a 87. percben állt be.
VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt 2–3 (Anton 42., Kalajdzic 70., ill. N'Dicka 7., Hrustic 47., 77.)

Bayern München–RB Leipzig 3–2 (T. Müller 13., Lewandowski 44., Gvardiol 58. – öngól, ill. An. Silva 27., Nkunku 53.)