Bundesliga: két gólt elvett a videobíró a Leverkusentől, de így is nyert

2019.04.26. 22:22
A Bayer Leverkusen négy gólt vágott az Augsburgnak (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának nyitó mérkőzésén a Bayer Leverkusen 4–1-re győzött Augsburgban.

Gyors gólváltással indult a mérkőzés: a 12. percben Jonathan Schmid szöglete után Kevin Danso fejelt a Leverkusen kapujába, ezzel megszerezve a vezetést a hazaiaknak (1–0). Az öröm nem tartott azonban sokáig, három perccel később Kai Havertz tökéletes indítását Kevin Volland váltotta gólra (1–1). Kicsivel később meg is fordíthatták volna a vendégek a mérkőzést, de Lucas Alario találatát a videobíró segítségével érvénytelenítették.

A második félidőben is hamar jött az első találat, mindössze három percet kellett rá várni. Ezúttal Volland szolgálta ki Havertzet, aki a kapuba pörgette a labdát, igaz, egy kis szerencse is kellett hozzá, hogy megszerezze a vezetést a Leverkusen (1–2). Az 58. percben ismét elvett egy gólt a Leverkusentől a videobíró, de három perccel később egy pontrúgást követően Jonathan Tah jókor volt jó helyen, és berúgta a kipattanót az üres kapuba, ezzel kétgólosra növelve az előnyt (1–3). A 88. percben aztán Julian Brandt is beköszönt (1–4), így nagyon fontos három ponttal a zsebében térhet haza Peter Bosz csapata.

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ

Augsburg–Bayer Leverkusen 1–4 (Danso 12., ill., Volland 15., Havertz 48., Tah 60., Brandt 88.)

1. Bayern München 30 22 4 4 79–29 +50 70
2. Borussia Dortmund 30 21 6 3 72–36 +36 69
3. RB Leipzig 30 18 7 5 57–23 +34 61
4. Eintracht Frankfurt 30 15 8 7 58–35 +23 53
5. Mönchengladbach 30 15 6 9 49–37 +12 51
6. Bayer Leverkusen 31 16 3 12 57–49 +8 51
7. Hoffenheim 30 13 11 6 65–41 +24 50
8. Werder Bremen 30 12 10 8 52–42 +10 46