Bundesliga: marad a fantomgól - elutasított hoffenheimi óvás

MTI MTIMTI MTI
2013.10.28. 13:41
Az előtérben Felix Brych, a mérkőzés játékvezetője, a háttérben két asszisztense (Fotó: Action Images)
Stefan Kiessling fantomgólja ellenére nem játsszák újra a Hoffenheim-Bayer Leverkusen mérkőzést a német labdarúgó Bundesligában.

A helyi szövetség (DFB) illetékes testülete hétfőn úgy határozott: mivel a bíró, Felix Brych nem sértette meg a szabályokat, nincs szükség a meccs megismétlésére sem. A játékvezető egyébként arra hivatkozott a mintegy másfél órás meghallgatás során, hogy úgy gondolta, a labda elkerüli a kaput, s mivel takarásban állt, már csak azt látta, hogy a játékszer végül a hálóban landolt.

A 8. fordulóban rendezett meccset a vendégek nyerték 2-1-re úgy, hogy a 70. percben Kiessling fejese - a televíziós felvételeken jól láthatóan - az oldalhálón keresztül jutott a kapuba, a bíró mégis gólt ítélt. Ezzel lett 2–0, aztán a Hoffenheim – amely a 83. percben büntetőt rontott – a 88. percben szépített, ám végül nem tudott pontot szerezni.

A leverkuseniek sportigazgatója, Rudi Völler azt javasolta, hogy az összecsapás utolsó 22 percét játsszák újra, de nem járt sikerrel.

A hoffenheimiek azt szerették volna elérni, hogy újrajátsszák a találkozót. A mostani ítélet ellen még fellebbezhetnek.