Bundesliga: a Dortmund kikapott a Freiburgtól, öt gólt vágott a Leverkusen

2021.02.06. 17:28
A Freiburg legyőzte a Dortmundot (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 20. fordulójának szombati játéknapján a Wolfsburg az Augsburg otthonában nyert, a Freiburg a Dortmundot, a Mainz az Union Berlint, a Bayer Leverkusen pedig a Stuttgartot múlta felül hazai pályán.

AUGSBURG–WOLFSBURG

Idénybeli tizedik vereségét szenvedte el az Augsburg, amely a 3. helyen álló Wolfsburgot fogadta. A vendégek már az első félidőben megszerezték a vezetést. Villámgyors támadás során Gerhardt ugratta ki a védők szorításából kilépő Wout Weghorstot, aki higgadt mozdulattal Gikiewicz fölött a kapuba emelte a labdát.Weghorst a 14. gólját szerezte a bajnokságban. A Wolfsburg a második játékrészben megduplázta előnyét: Weghorst találta meg labdával a magára hagyott Ridle Bakut, aki közelről nem hibázott (0–2).

FREIBURG–DORTMUND

A Sallai Rolandot bokasérülése miatt nélkülöző Freiburg a második félidő elején, gyorsan egymás után két gólt lőtt a Borussia Dortmundnak. Először Grifo átadásábólDzsong Vu Jong bombázott távolról a vendégkapuba, majd nem sokkal később Schmid beadásába Marvin Hitz olyan ügyetlenül kapott be, hogy a labda a saját kapujában kötött ki.

A Dortmund a hajrában már csak szépíteni tudott: Haaland jó labdát adotta tizenhatoson belülre befutóYoussoufa Moukokónak, aki közelről a kapuba lőtt (2–1).

MAINZ–UNION BERLIN

Szalai Ádám kezdőként 80 percet játszott a Mainzban, amely egy góllal megverte a második játékrészben emberhátrányba kerülő Union Berlint. A győztes találatot Moussa Niakhaté szerezte tizenegyesből (1–0).

BAYER LEVERKUSEN–STUTTGART

Gólgazdag mérkőzésen nyert a Leverkusen a Stuttgart ellen. A találatok sorát az első félidőben a hazaiak játékosa, Kerem Demirbay nyitotta meg, aki először egy kipattanó labdára csapott le, és vágta azt a kapuba, majd Bailey átadását követően otthagyta védőit, és ismét betalált.

A fordulás után szépítettek a vendégek: Sasa Kalajdzic szép cselsorozatot követően Hradecky felett a kapuba emelt. A vendégek reményei nem tartottak sokáig, labdavesztésüket ugyanis kegyetlenül kihasználták a hazaiak, Diaby beadásábólLeon Bailey volt eredményes. A gólgyártással nem állt le a Leverkusen: Diaby újabb kiváló labdáját ezúttal Florian Wirtz juttatta fejjel a kapuba.

A hajrában a svábok újabb gólt szereztek, Mangala beívelése után ismét Kalajdzic talált be, a meccs utolsó góljának viszont megint a Leverkusen örülhetett, amikor Demarai Gray erőteljes lövése kötött ki a hálóban (5–2).

A Schalke–RB Leipzig mérkőzés eseményeiről itt olvashat bővebben!

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ

Augsburg–Wolfsburg 0–2 (Weghorst 38., Baku 59.)
Freiburg–Borussia Dortmund 2–1 (Dzsong Vu Jong 49., Hitz 52. – öngól, ill. Moukoko 76.)
Bayer Leverkusen–VfB Stuttgart 5–2 (Demirbay 18., 31., L. Bailey 56., Wirtz 68., Gray 84., ill. Kalajdzic 50., 77.)
Mainz–Union Berlin 1–0