Premjer-liga: bár Dzsudzsák jól játszott, a Dinamo csak ikszelt

2013.05.11. 13:40
Az orosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premjer-liga) 28. fordulójában a Dzsudzsák Balázzsal felálló Dinamo Moszkva a FK Krasznodart fogadta, utóbbi csapatnál Koman Vladimir az utolsó negyedórára kapott szerepet. A Dinamo magyar szélsője nagyszerű játékot bemutatva végig veszélyes volt a kapura, de csapatának így is csak 1–1-es döntetlenre futotta hazai pályán.

Az utolsó dobogós helyért küzdő Dinamo indította a mérkőzést, és sorra alakította ki helyzeteit a Krasznodar kapuja előtt. Dzsudzsák is nagyszerűen kezdett, láthatóan felszabadultabban játszott, miután az előző fordulóban megszerezte idei első gólját a Krilja Szovjetov ellen.

A moszkvai csapat támadásait elsősorban a széleken vezette, ezzel sokszor játékba hozva a magyar légióst, akinek több jó beadása és indítása is volt az első fél órában, azonban csapattársai nem tudták azokat gólra váltani, pedig Jakob Jantscher szinte kihagyhatatlan helyzetbe került már a 12. percben.

Dzsudzsák a 39. percben megszerezhette volna a 2012–2013-as szezonban a hatodik találatát is: egy nagyszerű cselsorozatot követően eljutott a tizenhatos vonaláig, ahol aztán saját trükkjeibe belebonyolódott, és végül a védőknek sikerült kivágniuk a labdát.

Az első félidő utolsó percében nagyszerű indítást követően a Dinamónál Kokorin indulhatott volna, azonban Ruszlan Nakusev, a Krasznodar védője a kezével megállította az akciót. Az esetet csak egy sárga lappal büntette a bíró, annak ellenére, hogy a védő utolsó emberként akadályozta meg a gólhelyzetet. Ezt követően a Dinamo edzője, Dan Petrescu kishíján saját magát állíttatta ki, annyira be akarta bizonyítani igazát a bírónak, végül csak játékosainak sikerült lenyugtatni a román szakembert.

A szünetet követően a Krasznodar kezdett jobban, és már a 46. percben megszerezhette volna a vezetést, de Wanderson lövését végül blokkolni tudták a védők az utolsó pillanatban.

Az 52. percben azonban már nem volt ilyen szerencsés a Dinamo. Mauricio Pereyra könnyedén fektette el védőjét, majd a bal alsóba lőtt, ezzel megszerezve a Krasznodar vezető gólját. 0–1

A találat követően Petrescu megpróbálta átalakítani a csapatot, és behozott két támadó szellemű játékost, ami meg is látszott a csapat játékán, a Krasznodar szinte teljesen beszorult saját térfelére, majd a 69. percben egyenlíteni is tudtak a moszkvaiak. Kokorin félpályás indítást vett mellre, majd egy gyors labdakezelést követően átemelte a labdát a már földön fekvő kapuson. 1–1

Ezt követően öt perc alatt kétszer is megszerezhette volna a vezetést a Dinamo. Először Dzsudzsák lőtt a kapufa mellé pár centivel, majd Kokorin fejelte a magyar szélső szögletét a léc fölé.

A 74. percben Koman Vladimir is beállt, és bár jó passzokkal segítette csapatát, továbbra sem tudták átvenni a kezdeményezést.

A Krasznodar játékosai nem kímélték a jó formában játszó Dzsudzsákot. Dusan Anjelkovics két perc alatt kétszer is odalépett a magyar játékosnak, akinek mindkétszer az orvosi stáb segítségét kellett kérnie, de végül egy rövid pihenőt követően folytatni tudta a játékot.

A találkozón az utolsó percekben is folyamatosan alakította ki a lehetőségeket a Dinamo az ellenfél kapuja előtt, de gól már nem született, így maradt az 1–1-es döntetlen, amivel a moszkvaiak maradtak a tabella ötödik helyén, míg a Krasznodar feljött a nyolcadik pozícióba.