NL, C-liga: az albán, az örmény és a szlovén válogatott is csoportelső

2020.11.18. 22:39
Albánia is feljutott a B-ligába (Fotó: AFP)
A labdarúgó Nemzetek Ligája 6., záró fordulója után eldőlt, hogy Albánia, Örményország és Szlovénia jutott fel a C-ből a B-ligába.

Szlovénia az FTC hátvédjével, Miha Blaziccsal a kezdőjében 0–0-s döntetlent játszott Görögország otthonában, ezzel feljutott a B-ligába.

DVTK támadója, Florent Hasani a kispadról nézte végig, ahogy hazája, Koszovó Moldova ellen megszerezte első győzelmét a C-ligában. A begyűjtött három pont bennmaradást ért számukra a divízióban.

Az Eb-résztvevő Észak-Macedónia lemaradt a feljutásról, mivel egygólos vereséget szenvedett Örményország otthonában, utóbbi gárda ezzel megnyerte a csoportját. A vendégeknél a Mol Fehérvár hátvédje, Viszar Muszliu kezdőként lépett pályára, 70 percet játszott.

A különösebb tét nélküli, Grúzia–Észtország mérkőzés gól nélkül zárult, a vendégek osztályozón kerülhetik majd el a kiesést a D-ligába. A hazai csapatban a ferencvárosi Lasa Dvali a kispadon kapott helyet.

Albánia már az első félidőben három gólt lőtt Fehéroroszországnak, amely hiába jött vissza a meccsbe a második játékrészben, elvesztette a csoportelsőségért vívott összecsapást. A mérkőzés végeredményével eldőlt: a Nemzetek Ligája következő kiírásában a balkáni ország csapata már a B-ligában szerepelhet.

A hazaiaknál a DVTK játékosa, Hysen Memolla,amellett, hogy végig a pályán volt, gólpasszt adott, az FTC-légiósa, Myrto Uzuni a 71. percben állt be.

Kazahsztán hiába vezetett Litvánia ellen, a balti válogatott hamar egyenlített, majd a hosszabbítás perceiben a győzelmet is sikerült kiharcolnia, így a kazahok játszanak majd playoutot.

Kazahsztán–Litvánia 1–2
(Ajmbetov 38., ill. Vorobjovas 40., Novikovas 90+4.)
Albánia–Fehéroroszország 3–2(Cikalleshi 20., 27. – a másodikat 11-esből, Manaj 44., ill. Szkavis 35., Ebong 80.)