Ligue 1: vége a PSG nagy sorozatának, vereség Lyonban

2019.02.03. 22:54
Kylian Mbappé szívhatja a fogát, a PSG idén sem veretlenül lesz bajnok (Fotó: AFP)
Az eddig veretlen Paris Saint-Germain 2–1-re kikapott idegenben az Olympique Lyontól a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 23. fordulójában.

Thomas Tuchel, a párizsiak vezetőedzője 3–5–2-es felállásban szerepeltette csapatát, klasszikus belső középpályás nélkül! A két szélen Dani Alves és Juan Bernat, középen pedig Ángel Di María, Marquinhos és a PSG színeiben századszor pályára lépő Julian Draxler kapott lehetőséget. Elöl pedig Neymar hiányában „természetesen” Kylian Mbappé meg Edinson Cavani.

A vendégek korán megszerezték a vezetést, a hetedik percben a lyoni térfélen történt labdaszerzést követően Draxler passzából Di María lőtte ki a bal alsó sarkot (0–1).

A PSG kapusa, Alphonse Areola a folytatásban sokat tett azért, hogy a fővárosiak megőrizzék előnyüket, a hazaiak egyenlítő góljánál azonban hibázott: Léo Dubois beadásánál Moussa Dembélé megelőzte, és a kapuba fejelte a labdát (1–1).

Hogy az OL nem érdemtelenül egyenlített, azt alátámasztja az a statisztikai adat, hogy az első félidőben összesen hétszer találta el a PSG kapuját, ami a legmagasabb mutató a 2005–2006-os szezon óta, amióta az Opta ilyen mélységekben foglalkozik a francia bajnoksággal.

A második játékrész elején pedig Nabil Fekir tizenegyesével fordított is a Lyon (2–1)!

Ezt követően a hazaiak kapusa, Anthony Lopes is megmutatta, hogy miért első számú kapusa a PSG-hez hasonlóan Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős lyoni alakulatnak, fél percen belül kétszer is nagyot – második ízben főleg látványosat – védett Mbappé kísérleteinél.

A Paris Saint-Germain kitartóan próbálkozott, de nem tudott egyenlíteni, úgyhogy elszenvedte első vereségét ebben a bajnoki idényben – Ole Gunnar Solskjaer, a Manchester United vezetőedzője szeme láttára. Az öt topligában így már csak a Juventus veretlen a 2018–2019-es évadban.

A PSG kapcsán további érdekesség, hogy 2015 januárja óta először veszített el úgy bajnoki meccset, hogy ő szerezte a meccs első gólját.

FRANCIA LIGUE 1
23. FORDULÓ
Vasárnapi eredmények

Lyon–Paris Saint-Germain 2–1 (Moussa Dembélé 33., Fekir 49. – 11-esből, ill. Di María 7.)
Nimes–Montpellier 1–1 (Landre 2., ill. Delort 73.)
A Saint-Étienne–Strasbourg mérkőzést az erős havazás miatt elhalasztották.

1. Paris SG 21 18 2 1 67–13 +54 56
2. Lille 23 14 4 5 40–22 +18 46
3. Lyon 23 12 7 4 38–26 +12 43
4. Saint-Étienne 22 10 7 5 33–26 +7 37
5. Montpellier 22 9 9 4 29–17 +12 36
6. Strasbourg 22 9 8 5 38–25 +13 35
7. Reims 23 8 10 5 20–21 –1 34