Ligue 1: két kiállítás, Dolberg-dupla – nyert a Nice a Lyon ellen

2020.02.02. 23:05
Végül a nizzaiak örülhettek (Fotó: AFP)
Két piros lapot, és három gólt hozott a Nice–Lyon összecsapás a francia labdarúgó-bajnokság élvonalának 22. fordulójában, a meccsből a hazaiak jöttek ki jobban (2–1). Az egyre inkább magára találó Metz magabiztosan győzött a Saint-Étienne ellen, míg a Bordeaux és a Marseille gól nélküli döntetlenre végzett.

NICE–LYON 2–1

Az öt meccse veretlen nizzaiak hazai pályán fogadták a legjobbjait elvesztő, európai kupaindulásért küzdő Lyont. A vendégek már a 22. percben emberhátrányba kerültek Marcal szabálytalansága miatt, majd a 33. percben gólhátrányba is, Dolberg révén.

A félidő hajrájában az új szerzemény, Toko Ekambi góljával egyenlített a Lyon (1–1), majd a nizzaiak is megfogyatkoztak – a ráadás 5. percében Ounas mehetett zuhanyozni. A meccset mégis a hazaiak tudták behúzni, ugyanis a dán válogatott Dolberg még egyszer betalált (2–1).

A nizzaiak dán válogatott támadója immár nyolcgólos a bajnokságban.

METZ–SAINT-ÉTIENNE 3–1

Két kiesés ellen menekülő együttes találkozott egymással, ám míg a vendégek rossz formát mutattak az utóbbi hetekbe, a Metz már ötödik hete maradt volna veretlen. Ezúttal is a hazai alakulat kezdett jobban, Nguette 44. perces gólja révén pedig előnnyel vonulhatott szünetre.

A folytatásban Habibou Diallo megduplázta az előnyt, majd a 70. percben Nguette a második gólját is megszerezte, és véget vetett az izgalmaknak. A hajrában ugyan Hamouma találatával szépített a Saint-Étienne, de ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég.

BORDEAUX–MARSEILLE 0–0

Bordeaux-ban egy viszonylag eseménytelen első félidőt láthattak a szurkolók, ha nem számítjuk Pablo kezezés miatt érvénytelenített találatát.

A Marseille a második játékrészben közel járt a győzelem megszerzéséhez, de Costil bravúrral védte Radonjics kísérletét. André Villas-Boas együttese a döntetlennel már 12 pontos hátrányban áll a listavezető PSG mögött, ráadásul a Rennes már csak három ponttal lemaradva követi.

FRANCIA LIGUE 1
22. FORDULÓ
Nice–Lyon 2–1 (Dolberg 33., 64., ill. Ekambi 45)
Metz–Saint-Étienne 3–1 (Nguette 44., 70., H. Diallo 63., ill. Hamouma 89.)
Bordeaux–Olympique Marseille 0–0
KORÁBBAN
PSG–Montpellier 5–0 (Sarabia 8., Di María 41., Congré 44. – öngól, Mbappé 57., Kurzawa 65.)
Amiens–Toulouse 0–0
Angers–Reims 1–4 (Aliui 7., ill. El Bilal Touré 38. – 11-esből, Abdelhamid 62., Santamaría 74. –
öngól, Dia 75.)

Dijon–Brest 3–0 (Baldé 3., 20., Malvidi 77.)
Nimes–Monaco 3–1 (F. Miguel 27., Philippoteaux 62., P. Martinez 79., ill. Ben Yedder 13.)
Strasbourg–Lille 1–2 (Thomasson 12., ill. Gabriel 65., Osimhen 80. – 11-esből)

1. Paris SG 22 18 1 3 57–14 +43 55
2. Marseille 22 12 7 3 30–21 +9 43
3. Rennes 22 12 4 6 29–21 +8 40
4. Lille 22 10 4 8 26–25 +1 34
5. Montpellier 22 9 6 7 30–26 +4 33
6. Lyon 22 9 5 8 35–21 +14 32
7. Reims 22 8 8 6 21–15 +6 32