Ligue 1: az ápolt játékos mellett robbant fel a petárda

2016.12.03. 22:24
A pirotechnikai eszköz felrobbanásának pillanata (Fotó: AFP)
A meglepő keddi dijoni döntetlen után újra erődemonstrációt tartott a Monaco: a hercegségbeliek 5–0-ra verték a Bastiát szombat este hazai pályán, és szédületes gólkülönbségüknek köszönhetően átvették a vezetést a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) tabelláján.

A Monaco korán megszerezte a vezetést, azt követően sokáig tartotta magát a korzikai vendég, de a hajrában kiszakadt a gólzsák: negyedóra sem kellett négy hazai találathoz, amelyekből kettőt Radamel Falcao vállalt – a kolumbiainak ez a harmadik duplája a szezonban. Thomas Lemar pedig a remek gólja mellett két gólpasszt is feltálalt.

A kiesőzónából menekülő Lille az első idegenbeli győzelmét aratta a szezonban.

A Metz–Lyon mérkőzés a hazaiak 1–0-s vezetésénél a 31. percben félbeszakadt, mivel a metzi drukkerek petárdákkal megdobálták a vendégek kapusát, Anthony Lopest. Jean-Michel Aulas, a Lyon elnöke elmondta: Lopes fejfájásra és szédülésre panaszkodott, kórházba kellett szállítani, ráadásul a segítségére siető csapatorvos is megsérült.

FRANCIA LIGUE 1
16. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Monaco–Bastia 5–0 (Mbappé 10., Lemar 66., Falcao 68., 73., Carrillo 79.)
Bordeaux–Lille 0–1 (De Préville 44.)
Angers–Lorient 2–2 (Diédhiou 26. – 11-esből, N'Doye 58., ill. Marveaux 23., Waris 67.)
Guingamp–Nantes 2–0 (Briand 22., Salibur 63.)