Ligue 1: a liga elvett egy gólt a lyonitól, lőtt helyette kettőt!

2014.12.07. 16:08
Alexandre Lacazette vezérletével a Lyon idegenben 3–2-re legyőzte az Eviant a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 17. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén, és feljött a tabella harmadik helyére.

A hazaiak kétszer vezettek – másodszor fontos lélektani pillanatban, közvetlenül Yassine Benzia egyenlítő gólja után kerültek előnybe –, de kicsúszott a kezükből mindhárom pont: Alexandre Lacazette előbb egy szögletet követően lőtt közelről a hálóba, majd a 93. percben tizenegyesből.

Az első lyoni találatban is szerepet játszó Lacazette-től elvették azt a gólt, amellyel csapata csütörtök este a 91. percben legyűrte a Reims legénységét – a liga végül Johnny Placide kapus öngóljaként könyvelte el –, de a vasárnapi dupla révén már így is 13-nál tart, és vezeti a bajnokság góllövőlistáját.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
17. FORDULÓ
Evian TG–Lyon 2–3 (Barbosa 28., 64., ill. Benzia 63., Lacazette 82., 93. – a másodikat 11-esből)