Legyőzte a Csukaricskit, és BL-selejtezős helyre lépett a Topolya

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2023.04.27. 18:21
Nagyon fontos győzelmet aratott a TSC (Fotó: Pócs Attila)
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 32. fordulójában a Topolyai SC 1–0 legyőzte a Csukaricskit, és feljött a tabella második, BL-selejtezőt érő helyére.

SZERB SZUPERLIGA
32. FORDULÓ
TSC–Csukaricski 1–0 (0–0)
Topolya,
TSC Aréna. V: M. Mitics
TSC:
V. Ilics – Calusic, Antonics, Cvetinovics – Petrovics, Djakovac, Sztojics, Cvetkovics – Jovanovics (Kuveljics, 83.), Ratkov, L. Ilics (Miloszavljevics, 71.). Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Csukaricski: Belics – Tosics, Pankov, Drezgics, Rogan – Kovacs (Sissoko, 68.), Docics (Sztojanovics, 83.) – Lucsics (Adzics, 68.), Tomovics (Owosu, 71.), Ivanovics – Badammosi. Vezetőedző: Dusan Kerkez
Gólszerző: Petrovics (62.)

Hatalmas lépést tett a Topolyai Sport Club a második, BL-selejtezőt érő hely megszerzése felé, miután a szerb Szuperliga 32. fordulójában a TSC Arénában 1–0-ra legyőzte a Csukaricski együttesét. A győzelemnek köszönhetően öt fordulóval a bajnokság vége előtt a TSC-nek és a belgrádi csapatnak is 65-65 pontja van, de mivel az alapszakasz végén a topolyaiak végeztek a második helyen, így egyelőre az övéké a második pozíció.

Az első kapura lövésre tizenhét percet kellett várni: Milos Cvetkovics próbálkozása nem volt rossz, de elkerülte a kaput. Nyolc perccel később Ifet Djakovac próbálkozott, de az ő lövése is másfél méterrel fölé ment. A vendégek legveszélyesebb gólszerzési lehetősége a 32. percben volt, amikor Tomovics nézte ki magának a hosszú sarkot, de Josip Calusic becsúszásának köszönhetően Veljko Ilicsnek nem kellett védenie. A legnagyobb helyzet a félidő hajrájában adódott Petar Ratkov előtt, aki hat méterről fejelt, de a vendégek kapusa hárított, a kipattanót Luka Ilics gyűjtötte be, de 14 méterről leadott lövése Kovacs vállát találta el, hiába reklamáltak tizenegyest a hazaiak.

Mindössze húsz másodperc múlt el a második játékrészből, amikor Szasa Jovanovics beadását Ratkov nyolc méterről a lécre fejelte. Tíz perccel később minden ugyanúgy történt, azzal, hogy Jovanovics ezúttal a bal oldalról adott középre, Ratkov fejese pedig ismét a felső lécen csattant. A 62. percben aztán már nem úszták meg a vendégek kapott gól nélkül: Cvetkovics passzolt Jovanovicshoz, akinek a jobb oldalról egy félmagas lőtt átadására Nemanja Petrovics robbant be a másik oldalon, és kapáslövéssel megszerezte a hazaiaknak a vezetést. A hátralevő fél órában Zsarko Lazetics cserékkel erősítette meg a középpályát, s a vendégek hiába igyekeztek, nem tudtak gólhelyzetet kialakítani.

A TSC hétfőn 19 órától a belgrádi Partizant fogadja a TSC Arénában. 1–0

90+6. perc: Véget ért a mérkőzés, nyert a TSC!

90+3. perc: Pankov rohant neki Antonicsnak, ha feltápászkodik megkapja a sárga lapot ő is.

90+3. perc: Szöglet a vendégeknek, Belics kapus is előrejön, de Djakovac kivágja, a védők gyűjtik be a labdát.

90. perc: Négy perc a ráadás.

89. perc: Adzsics arcon ütötte Antonicsot, a játékvezető gondolkodás nélkül nyúlt a sárga lapért.

88. perc: Pankov lőhetett volna, de ő inkább Roganhoz passzolt, így odalett a vendéghelyzet.

83. perc: Nikola Kuveljics jön be, Szasa Jovanovics le a hazaiaknál, Docics megy le a vendégeknél, Luka Sztojanovics be.

81. perc: Adzsicsot húzza vissza Miloszavljevics, ő is sárga lapot kap.

Teljesen visszahúzódott a TSC a saját térfelére, valamennyi hazai játékos kiveszi a részét a védekezésből.

79. perc: Milos Cvetkovics szabálytalankodik a félpályánál, ő is besárgul.

77. perc: A vendégek edzője elégedetlen a játékvezető ténykedésével, ennek hangot is ad, jár Kerkeznek a sárga lap.

71. perc: A vendégeknél Sztefan Tomovics le, Samuel Owusu áll be, a hazaiaknál Luka Ilics le, Ivan Miloszavljevics be.

68. perc: Sztefan Kovacs jön le a vendégeknél, helyére Sambou Sissoko érkezik, míg Vladimir Lucsicsot pedig Luka Adzics váltja

62. perc: GÓÓÓL! Megszerzi a vezetést a Topolya! Nemanja Petrovics a gólszerző, 1–0 a TSC-nek. Szasa Jovanovics erősen középre lőtt labdájára Petrovics érkezik, és becsúszva az ötös vonaláról kapásból a kapuba lő.

58. perc: Lucsics kap sárgát reklamálásért.

56. perc: Megint Jovanovics ad be, megint Ratkov fejel, ezúttal hat méterről találja el a felső lécet.

54. perc: Ivanovics tört be a TSC tizenhatosában, jobb oldalról lőtt is, de Ilics a helyén volt, és hárított.

46. perc:Jovanovics adott be jobbról, Ratkov nyolc méterről a felső lécre fejelte a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész!

45. perc:Nincs ráadás, vége az első félidőnek.

45. perc: Docics adta be jobbról a szögletet, Ilics kiütötte a labdát, de előtte szabálytalankodtak vele szemben.

42. perc: Ratkov fejesét védte a vendégek kapusa, utána Ilics eltalálja Kovacsot, a hazaiak tizenegyest követelnek, de a vendégek játékosának vállát találta el a labda.

40. perc: Ratkov tört be a tizenhatosba, de Rogannak sikerült szabályosan szerelnie.

33. perc: A másik oldalon Tomovics kerül helyzetbe, kilenc méterről a hosszú sarkot célozta meg, de Calusic becsúszva ment.

32. perc: Cvetkovics szöglete után Sztojicsnak nem sikerült kapu felé fejelnie a labdát.

28. perc:Cvetinovics kézzel állítja meg Lucsicsot a 16-os vonalánál, ez is sárga lap.

25. perc: Djakovac lőtt 16 méterről ballal, másfél méterrel ment fölé.

24. perc:Djakovac ad egy kötényt Kovacsnak, aki durván szabálytalankodik, megvan a mérkőzés első sárga lapja.

22. perc: Petrovics előzte meg a védőt egy jobb oldali beadás után, de a fejese méterekkel szállt fölé.

17. perc:Jovanovics ment el a bal szélen, a középre adását Cvetkovics egy pattanás után 15 méterről kapu fölé lőtte.

Az első tíz percben a középpályán folyik nagy harc, a kapusoknak nem volt dolguk.

A Csukaricski remek formában van, sorozatban hat meccset nyertek, ötöt a bajnokságban, egyet a Szerb Kupában – nem lesz könnyű dolga a TSC-nek.

3. perc:Calusic passzát majdnem elcsípik a vendégek, de Cvetinovics remek ütemű becsúszással megakadályozta, hogy a Csukaricski játékosai gólhelyzetbe kerüljenek.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Csukaricski kezdte a játékot.

ELŐZMÉNYEK

Az idény egyik legfontosabb meccse vár csütörtökön a Topolyai SC-re a szerb Szuperliga 32. fordulójában: Zsarko Lazetics vezetőedző csapata a tabellán a második helyen, vagyis közvetlenül előtte álló Csukaricskit fogadja.

A Crvena zvezda a TSC múlt hét végi legyőzésével már megnyerte a bajnokságot, így a Bajnokok Ligája csoportkörében indulhat, míg a második, BL-selejtezőt érő helyért több gárda harcol, a Topolya is. „A Csukaricski elleni mérkőzés fontos, de nem ezen múlik az az idényünk, hiszen utána még tizenöt pontot lehet szerezni” – mondta a találkozó előtti sajtótájékoztatóján Zsarko Lazetics. A TSC vezetőedzője hozzátette: a csütörtöki ellenfél ragyogó formában van a bajnokság hajrájában, hiszen egy hét leforgása alatt kétszer is legyőzte a Partizant.