Kelet-Európa: először vesztett a Zilina, Plzen-vereség, CFR-iksz

2010.11.19. 20:32
Pénteken elvesztette veretlenségét a Zilina a szlovák labdarúgó-bajnokságban, és vereséget szenvedett a cseh listavezető, a Viktoria Plzen is. Döntetlent hozott a CFR–Gaz Metan erdélyi rangadó.

SZLOVÁKIA. A Zilina a fordulót a második helyen kezdő FK Senica vendége volt, Tomás Oravec góljával vezetett is, ám a szenciek ifjú cseh támadója, Jaroslav Divis duplájával (60., 85. perc) megfordította az eredményt (2–1). A BL csoportkörét elérő zsolnaiaknak ez volt az első vereségük a bajnokságban. SZLOVÁKIA. A Zilina a fordulót a második helyen kezdő FK Senica vendége volt, Tomás Oravec góljával vezetett is, ám a szenciek ifjú cseh támadója, Jaroslav Divis duplájával (60., 85. perc) megfordította az eredményt (2–1). A BL csoportkörét elérő zsolnaiaknak ez volt az első vereségük a bajnokságban.

12. Dubnica 16 3 3 10 12--31 12

CSEHORSZÁG. A július és október között 11 fordulós győzelmi sorozatot építő Viktoria Plzen rövid időn belül másodszor szenvedett vereséget: a listavezető a Bohemians 1905 vendégeként maradt alul pénteken (0–1). A Viktoria a legutóbbi öt fordulóban hét pontot hullajtott el, ám így is őrzi az első helyet a tabellán.