Holland Kupa: a két perc alatt fordító PSV hódította el a trófeát

B. D. K.B. D. K.
2022.04.17. 20:33
Kupagyőztes a PSV (Fotó: Getty Images)
Hiába vezetett az Ajax, a PSV Eindhoven a második félidőben két perc alatt fordított, és 2–1-re diadalmaskodott a Holland Kupa döntőjében.

A 23. percben Ryan Gravenberch remek lövésével került előnybe az Ajax (0–1).

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, s ugyan fordulás után nagyobb letett az amszterdami csapat labdabirtoklási fölénye, a PSV alakított ki több helyzetet. A 48. percben oldalszabadrúgás után Érick Gutiérrez révén egyenlített Roger Schmidt együttese (1–1).

Érick Gutiérrez 2019. szeptember 29-e után szerzett ismét gólt a PSV színeiben. 58 mérkőzést várt erre.

Két perccel később Cody Gakpo kaparintott meg egy rossz átadást az ellenfél térfelén, majd remek szóló végén a kapuba lőtte a labdát (2–1).

A PSV története során tizedszer hódította el a trófeát, legutóbb 2012-ben diadalmaskodott.