Málta: kifogásolják a bundázás miatt kirótt tízéves eltiltást

2012.08.25. 11:31
Erős kétségeinek adott hangot a profi labdarúgókat tömörítő szakszervezet (FIFPro) a máltai válogatott Kevin Sammut tízéves eltiltásával kapcsolatban, amelyet bundázás miatt kapott.

A FIFPro elsősorban azt kifogásolja, hogy Sammutot egy olyan ember vallomása alapján büntették meg, akit tavaly Bochumban már elítéltek a nemzetközi bundabotrány kapcsán mint a fogadási csalásokkal foglalkozó bűnszervezet egyik vezetőjét. A FIFPro azt a kérdést veti fel, hogy miként lehet hinni és bízni egy, az ügyben már elítélt ember szavában, s legfőképpen az ő vallomására támaszkodva megbüntetni egy futballistát.

A 31 éves játékost az európai szövetség (UEFA) hétfőn tiltotta el, mert bűnösnek találta a 2008-as kontinensviadal selejtezősorozatában játszott, Norvégia elleni mérkőzés eredményének manipulálásában. A találkozót az északiak nyerték meg 4–0-ra úgy, hogy az utolsó 18 percben háromszor is betaláltak. A szünet után pályára lépő Sammuton kívül további két labdarúgót beidézett az UEFA illetékes bizottsága, de ellenük nem volt elegendő bizonyíték, így őket nem ítélte el. A mérkőzésre állítólag 200 ezer eurónyi fogadást kötöttek.

Az eltiltott középpályás tagadja, hogy bűnös lenne, és közölte: fellebbez az eltiltás ellen.

A 31 éves játékost az európai szövetség (UEFA) hétfőn tiltotta el, mert bűnösnek találta a 2008-as kontinensviadal selejtezősorozatában játszott, Norvégia elleni mérkőzés eredményének manipulálásában. A találkozót az északiak nyerték meg 4–0-ra úgy, hogy az utolsó 18 percben háromszor is betaláltak. A szünet után pályára lépő Sammuton kívül további két labdarúgót beidézett az UEFA illetékes bizottsága, de ellenük nem volt elegendő bizonyíték, így őket nem ítélte el. A mérkőzésre állítólag 200 ezer eurónyi fogadást kötöttek.

Az eltiltott középpályás tagadja, hogy bűnös lenne, és közölte: fellebbez az eltiltás ellen.

 

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Matajsz Márk: A teher már lekerült rólunk

Vízilabda
2026.06.11. 12:30

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24
Ezek is érdekelhetik