AZ NS KÉRDEZI
1. Megfelelően sikerült-e a nyári felkészülés, az erősítés – és reálisan nézve milyen szereplést vár csapatától?
2. Az Európa-bajnokságon a 4–2–3–1-es hadrend volt a leginkább nyerő: ismerve a játékosai képességeit, ön melyik felállást részesíti előnyben?
3. Mindenki színvonalasabb, izgalmasabb bajnokságot vár az előzőnél: ön szerint mi a legfontosabb feltétele annak, hogy ez megvalósuljon?
AZ EDZŐK VÁLASZOLNAK
GARAMI JÓZSEF
(MTK, szakmai igazgató)
1. Jó körülmények között készülhettünk, bár azért voltak zavaró tényezők: Urbán Gábor és Pintér Ádám két-három hétre kiesett a közös munkából, ráadásul – és ez igazán tragédia – Kanta József súlyosan megsérült.
2. Évek óta ebben a hadrendben futballozunk mi is, mert ez rugalmas játékrendszer.
3. Ne csak a csúcsot figyeljük: a két újonccal, a Kecskeméttel és a Haladással igenis jócskán számolni kell.
HERCZEG ANDRÁS
(DVSC-TEVA,
klubmenedzser)
1. Balmazújvárosban jó körülmények között készülhettünk. Több csapat harcol majd az idén a dobogóért, mint legutóbb, több az éremesélyes együttes, ezek közé sorolom a DVSC-t is.
2. A tavasszal itthon is jó néhány együttes alkalmazta ezt a hadrendet, s ha a körülmények úgy hozzák – ez függ az ellenféltől, a játékosanyag alkalmasságától –, mi is élünk majd vele.
3. Hét csapat indul majd harcba a dobogóért, de a mezőny második fele is kiegyensúlyozottabb lesz. A feljutó Kecskemétről és a Haladásról is jó híreket kaptunk, úgyhogy nem lehet előre lefutott mérkőzésekről beszélni.
EGERVÁRI SÁNDOR
(Győri ETO, vezetőedző)
1. Az elvégzett munkával nem lehetek elégedetlen, bár a kérdésre a valós válasz csupán az első öt forduló után születik meg.
2. Többféle játékrendszerrel
lehet tartalmas és eredményes futballt bemutatni, a felállás tekintetében azt vallom, hogy elsősorban a keretben lévő játékosok képességei alapján kell dönteni a taktikai rendről. Nézetem szerint a tartalom fontosabb, mint egy-egy alapfelállás kiválasztása.
3. A versenyhelyzetben több hasonló képességű csapat küzdelme jobb teljesítményre készteti a játékosokat. Jó esélyt látok az előrelépésre.
SZENTES LÁZÁR
(Újpest, vezetőedző)
1. A felkészülés a terveknek megfelelően alakult. Csapatunk alkalmas arra, hogy a dobogóért harcoljon a bajnokságban.
2. Az, hogy egy világversenyen mi a „trend” vagy a legelterjedtebb játékrendszer, kevés hatással van, vagy lehet egy-egy klubcsapat keretére.
3. Az előző évadban a mezőny elején végzett csapatoknál – kivéve a miénket – kevés változás történt. Ami történt, az pedig a már meglévő alapokat erősítette, úgy jogosnak tűnhet a várakozás: jobb lesz a bajnokság.
DISZTL LÁSZLÓ
(FC Fehérvár, vezetőedző)
1. A keretet tehetséges fiatalokkal és idegenlégiósokkal erősítettük meg, a célunk pedig az, hogy az első négy hely valamelyikén végezzünk.
2. A tavaszi idényben mi is négy védővel, két védekező és három támadó középpályással, valamint egy csatárral álltunk fel, a felkészülés során viszont két játékrendszert is gyakoroltunk.
3. A legtöbb csapatnál igyekeztek megerősíteni a játékoskeretet, ez pedig záloga a színvonalasabb bajnokságnak.
PRUKNER LÁSZLÓ
(Kaposvár, vezetőedző)
1. Sok meghatározó játékosom távozott, ám azért bízom abban, hogy ott leszünk a középmezőnyben.
2. Nem vagyok híve az egycsatáros futballnak. Az elmúlt időszakban volt két meghatározó támadónk, így adta magát a kétcsatáros játék. Meglehet azonban, hogy az átigazolási időszak történései rákényszerítenek a hadrendváltásra…
3. A magyar kluboknál hosszú távon nem a csapatépítés a cél, márpedig a nemzetközi porondon így még a cseh, román és szerb együttesekkel sem lehet versenyezni. Meglehetősen szkeptikus vagyok, és azt gondolom, a bajnoki mezőny két részre szakad majd az anyagi lehetőségek miatt.
SUPKA ATTILA
(ZTE, vezetőedző)
1. A felkészülést nehezítette a tesztelésre folyamatosan érkező futballisták felmérése. Bízom benne, hogy azok a játékosok, akiknek a szerződtetését javasoltuk, bizonyítják, minőségi erősítést jelentenek. Ebben az évadban előrébb kell lépjen a csapat – játékban és a tabellán is.