Két és fél hónapja tart immár az úgynevezett licencügy (a vb alatt szünet volt…), igazából azóta nem tudtuk, mely csapatok indulhatnak az első osztályban. Az alábbiakban május és július legfontosabb eseményeit gyűjtöttük csokorba.
MÁJUS MÁJUS 10.: Az elsőfokú licencadó testület a Bp. Honvéd, a Ferencváros, a REAC és a Sopron kérelmét első fokon elutasította. 31.: A fellebbviteli licencadó testület a Sopron fellebbezését egyhangú szavazattal, a REAC fellebbezését pedig nem egyhangú, többségi szavazattal fogadta el. A Honvéd fellebbezését nem egyhangú, többségi szavazattal, azzal a feltétellel fogadta el, hogy a hazai mérkőzéseiket – a Bozsik-stadion licencszabályzatnak megfelelő átalakításáig – a csepeli stadionban játszhatja. A testület az FTC fellebbezését nem egyhangú, többségi szavazattal, azzal a feltétellel fogadta el, hogy a Ferencváros Üllői úti ingatlanpályázatának alakulásáról, valamint a pénzügyi, vagyoni helyzetéről folyamatosan beszámol.
JÚLIUS 15.: A másodfokú klublicencadó bizottság hivatalos határozata szerint az újonc Vác nem kapta meg a licencet, a Ferencvárosét pedig – mivel nem teljesítette az előírt feltételeket – visszavonta a testület. A hivatalos döntésben azonban szerepelt – törvénytelenül – a fellebbezési lehetőség, ez okozta a bonyodalmat. 17.: A másodfokú klublicencadó bizottság az elnök tudta nélkül, két tag távollétében úgy döntött, hogy mégis megadja a lehetőséget az FTC-nek és a Vácnak az élvonalbeli indulásra. 19.: Az MLSZ elnöksége hatályon kívül helyezte a másodfokú testület döntéseit, tagjait visszahívta. Ezután úgy döntött, a 48 órán belül kijelölendő új fellebbviteli licencadó testületet megbízza, hogy az eredeti határidőre beterjesztett dokumentumoknak megfelelően hozza meg döntését a két klub ügyében. Eldőlt, az NB I-ben továbbra is 16 csapat szerepelhet. 22.: Az egy nappal korábban megalakult fellebbviteli bizottság két nappal elnapolta döntését. 24.: A fellebbviteli testület ismét nem döntött, egyben újabb dokumentumokat kért be, hogy határozata minden szempontból alapos és jogilag támadhatatlan legyen.