A jelek szerint az angol kapitány, Sven-Göran Eriksson igényszintjét jelentősen mérsékelték az utóbbi idők gyenge eredményei. Az osztrákok elleni meccs előtt sietett kijelenteni: bár reménykedik a szép játékban, ezúttal az eredmény mindennél fontosabb. Tanítványai mindenesetre azonnal uralmuk alá vonták az Old Trafford-i pályát, állandó mozgásban tartva a labdát, de helyzetekig sokáig nem jutottak el.
Beckham kiállítása miatt kénytelen kihagyni a lengyelek elleni ütközetet (fotó: Reuters/Eddie Keogh)
Beckham kiállítása miatt kénytelen kihagyni a lengyelek elleni ütközetet (fotó: Reuters/Eddie Keogh)
Joe Cole volt az első fecske, rosszul időzített lövése egy közbelépő védő lábán halt el. Később David Beckham szögletét a Wayne Rooney helyén játszó Peter Crouch kifejelte az osztrák kapus kezéből, az érkező Terry előtt ott tátongott a kapu, de erőtlen bólintása nem jutott el a hálóig. Közben az osztrákok is megvillantak, Markus Kiesenebner eresztett meg hatalmas lövést, amely úgy meglepte Paul Robinsont, hogy csak fölé tudta paskolni a labdát. Kisvártatva már az osztrák kapus, Jürgen Macho volt munkában: Michael Owen lövését ütötte ki bravúrral, az angolok második hulláma épphogy lekésett a kipattanóról. Owen következő megmozdulása már gólt ért: amint lefordult volna Paul Scharnerről, az osztrák lerántotta – büntető. Mivel Beckham jó előre jelezte, nem vállal tizenegyest, Frank Lampard állt a labda mögé, és be is rúgta.
A látogatók felpörgették a ritmust a térfélcsere után, Roland Linz például szép mozdulattal a lécre emelt. A hátralévő idő legérdekesebb jelenete az volt, amikor – Andreas Ibertsberger színészi teljesítménye következtében – Beckham megkapta második sárga lapját, és kiállították. Az 1–0-s eredmény nem változott, így ha Anglia az utolsó fordulóban megveri Lengyelországot, csoportelsőként végez.
A csoport másik meccsén a forduló előtt (Azerbajdzsánt is alulmúlva) az utolsó helyen álló walesiek 1975 után először nyerni tudtak Belfastban. A vendégek a első félóra végén szereztek vezetést az Everton légiósa, Simon Davies révén, majd Carl Robinson első válogatottbeli góljával növelte az előnyt. John Hartson viszont kihagyott egy tizenegyest, ami úgy fellelkesítette az északíreket, hogy a szünet után egyenlítettek. Az utolsó szó azonban Ryan Giggsé volt, a manchesteri pompás szabadrúgást csavart Taylor hálójába. Ez volt több mint két év után Wales első győzelme tétmérkőzésen.
ÉSZAK-ÍRORSZÁG–WALES 2–3 (0–2) Belfast, 14 000 néző V: Bossen (holland). G: Gillespie (46.), Davis (50.), ill. Davies (27.), C. Robinson (38.), Giggs (61.) ÉSZAK-ÍRORSZÁG: M. Taylor – M. Duff (S. Jones, 82.), Murdock, Craigan, Capaldi, Gillespie, D. Johnson, S. Davis, Elliott (Brunt, 65.), Quinn, Healy WALES: P. Jones – Delaney, Partridge, C. Robinson, Collins (Duffy, 52.) – S. Davies, Fletcher, Ricketts (Collins, 87.) – Earnshaw (Vaughan, 77.), Hartson, Giggs