Fazekas Mária: irány Athén!

SZŰCS MIKLÓS jelenti LuxembourgbólSZŰCS MIKLÓS jelenti Luxembourgból
Vágólapra másolva!
2003.11.28. 22:17
Címkék
Remegnek a kezek, ez most már teljesen biztos&Persze nem is csoda, hiszen rendkívül nagy a tét: a Luxembourgban zajló olimpiai selejtezőn állva maradt 32 férfi és ugyanennyi női játékos közül legkésőbb vasárnap estére 1111 asztaliteniszező kiharcolhatja athéni repülőjegyét, míg a többieknek már csak egy halovány esélynek tekinthető világ pótselejtező marad, az is csak jövőre.
Fazekas Mária kiváló játékkal kvalifikálta magát az ötkarikás játékokra (fotó: Meggyesi Bálint)
Fazekas Mária kiváló játékkal kvalifikálta magát az ötkarikás játékokra (fotó: Meggyesi Bálint)
Fazekas Mária kiváló játékkal kvalifikálta magát az ötkarikás játékokra (fotó: Meggyesi Bálint)
Fazekas Mária kiváló játékkal kvalifikálta magát az ötkarikás játékokra (fotó: Meggyesi Bálint)
Fazekas Mária kiváló játékkal kvalifikálta magát az ötkarikás játékokra (fotó: Meggyesi Bálint)
Fazekas Mária kiváló játékkal kvalifikálta magát az ötkarikás játékokra (fotó: Meggyesi Bálint)
Szóval remegnek a kezek, s ez igencsak meghatározza a színvonalat: szinte majd minden résztvevő a biztonságra törekszik, alig-alig látható látványos labdamenet. Nem volt kivétel ez alól Fazekas Mária sem, akinek előbb a bolgár Gatinska ellen volt két szettnyi "féke”, az orosz Galnyikkal szemben 10:3-as előnyről adott el kis híján egy játszmát, a…
De tudják mit?
Nem folytatom, mert ez már a kutyát sem érdekli!
Miért beszéljek az apró és felejthető negatívumokról, amikor a Statisztika válogatottja éppen a legfontosabb, az olasz Negrisoli elleni ki-ki meccsen játszott a legjobban, s ennek a jutalma pontosan azt lett, amiért Luxembourgba jött: az olimpiai kvóta!
A tavasszal Európa-bajnoki címet szerzett olasz válogatott egyik legbiztosabb pontjának számító Negrisolinak legfeljebb csak felvillanásai lehettek a helyenként parádésan játszó Fazekas árnyékában, aki a selejtezőn nyújtott teljesítményének köszönhetően csatlakozhatott a már ötkarikás résztvevőnek számító Bátorfi Csillához és Tóth Krisztinához, ami egyben azt is jelenti, hogy a magyar női asztaliteniszsport a szabályok adta kereteken belül maximális létszámmal képviselteti majd magát Athénban.
Nem sikerült viszont első nekifutásra olimpiai kvótát szereznie Pázsy Ferencnek, (mindjárt az első meccsén kikapott a lengyel Krzeszewskitől) s ezen még az sem szépít, hogy igen "előkelő” társaságba került: az első lehetőségről ugyanis többek között a német Rosskopf, a svéd Persson, a belga P. Saive, a fehérorosz Scsetyinyin és a három francia, Legout, Chila és Eloi is lecsúszott. Persze ez vélhetően cseppet sem vígasztalja az egyetlen még versenyben lévő magyar férfijátékost, hiszen ez azt jelenti, hogy a második, vagy esetleg a harmadik körben vélhetően éppen a fentebb említettekkel kell majd megküzdenie a még kiadó hét athéni hely egyikéért. Azt ugyan most még nehéz lenne megjósolni, hogy mire számíthat – kiindulásként maradjunk annyiban, pokolian nehéz lesz a folytatás – az azonban sokat elárul, hogy a péntek esti sorsolásnál a második táblán többek között az olasz Yang Min és a francia Chila csoportjába került.
A továbblépéshez – valljuk meg – kisebbfajta csoda kellene…

Egyéni olimpiai selejtező, Luxembourg
Egyenes kieséses szakasz, első tábla

Férfiak. Q-csoport. Negyeddöntő. Persson (svéd)–P. Saive (belga) 4:0, Torres (spanyol)–Szmirjev (orosz) 4:1, Yang Min (olasz)–Bentsen (dán) 4:1, Grujics (szerb-montenegrói)–Erlandsen (norvég) 4:2. Elődöntő. Persson–Torres 4:1, Grujics–Yang Min 4:2. Döntő. Grujics–Persson 4:3. Slobodan Grujics olimpai kvótát szerzett.
R-csoport. Negyeddöntő. Keen (holland)–Filimon (román) 4:3, Legout (francia)–Pavelka (cseh) 4:2, Kuzmin (orosz)–Tsiokas (görög) 4:2, Blaszczyk (lengyel)–Mondrad (dán) 4:1. Elődöntő. Keen–Legout 4:3, Blaszczyk–Kuzmin 4:1. Döntő. Blaszczyk–Keen 4:2. Lucjan Blaszczyk olimpiai kvótát szerzett.
S-csoport. Negyeddöntő. Rosskopf (német)–Cihak (cseh) 4:0, Cioti (román)–He Zhiwen (spanyol) 4:3, Krzeszewski (lengyel)–Pázsy 4:1 (10, 7, –10, 8, 6), Karakasevics (szerb-montenegrói)–Chila (francia) 4:2. Elődöntő. Rosskopf–Cioti 4:2, Karakasevics–Krzeszewski 4:2. Döntő. Karakasevics–Rosskopf 4:3. Aleksandar Karakasevics olimpiai kvótát szerzett.
T-csoport. Negyeddöntő. Korbel (cseh)–Such (lengyel) 4:0, Tokic (szlovén)–Scsetyinyin (fehérorosz) 4:3, Eloi (francia)–Sereda (szlovák) 4:1, Crisan (román)–Markovics (szerb-montenegrói) 4:0. Elődöntő. Korbel–Tokic 4:2, Crisan–Eloi 4:3. Döntő. Korbel–Crisan 4:0. Petr Korbel olimpiai kvótát szerzett.
Nők. Q-csoport. Negyeddöntő. Liu Jia (osztrák)–Szorocsinszka (ukrán) 4:2, Vaida (horvát)–Gourin (francia) 4:2, Fagyejeva (orosz)–Petrova (bolgár) 4:0, Odorová (szlovák)–Plavsics (szerb-montenegrói) 4:2. Elődöntő. Vaida–Liu Jia 4:1, Fagyejeva–Odorová 4:1. Döntő. Vaida–Fagyejeva 4:0. Cornelia Vaida olimpai kvótát szerzett.
R-csoport. Negyeddöntő. Vik. Pavlovics (fehérorosz)–Todorovic (szlovén) 4:0, Strbiková (cseh)–Dvorak (spanyol) 4:2, Li Yunfei (belga)–Kravcsenko (izraeli) 4:3, Zamfir (román)–Jonsson (svéd) 4:1. Elődöntő. Vik. Pavlovics–Strbiková 4:0, Zamfir–Li Yunfei 4:1. Döntő. Vik. Pavlovics–Zamfir 4:3. Viktórija Pavlovics olimpiai kvótát szerzett.
S-csoport. Negyeddöntő. Schall (német)–Kassabova (bolgár) 4:1, Kovtun (ukrán)–Vacenovská (cseh) 4:1, Ganyina (orosz)–Logackaja (fehérorosz) 4:1, Mioru (görög)– Luczakowska (lengyel) 4:1. Elődöntő. Schall– Kovtun 4:0, Ganyina–Mirou 4:0. Döntő. Schall– Ganyina 4:3. Elke Schall olimpiai kvótát szerzett.
T-csoport. Negyeddöntő. Melnyik (orosz)–Safran (szlovén) 4:3, Fazekas–Gatinska (bolgár) 4:2 (4, 8, –10, –9, 5, 7), Negrisoli (olasz)– Dobesová (cseh) 4:1, Erdélyi (szerb-montenegrói)–Mocrousov (moldáv) 4:1. Elődöntő. Fazekas– Melnyik 4:2 (–7, 11, 6, –11, 8, 1), Negrisoli–Erdélyi 4:1. Döntő. Fazekas–Negrisoli 4:1 (6, 10, 9, –8, 3). Fazekas Mária olimpiai kvótát szerzett.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik