Aranycsapat: Sebes Gusztáv hagyatéka Felcsúton

MTI MTIMTI MTI
2012.11.25. 10:23
Puskás Ferenc örökségének Magyarországra hozatalát követően újabb felbecsülhetetlen futballrelikviákra tett szert a leendő felcsúti Puskás Intézet: Sebes Gusztáv hagyatékának jelentős része, valamint a magyar futball legendás mérkőzéseinek belépőjegyei, műsorfüzetei kerültek birtokába.

Szöllősi György, a Puskás Akadémia kommunikációs igazgatója az MTI-hez eljuttatott közleményben elmondta, a több gyűjtőtől származó kollekció mintegy másfél ezer tárgya között a futball fejlődését megváltoztató legendás londoni 6:3, azaz az 59 esztendeje rendezett „Évszázad mérkőzése” több különleges tárgyi emléke is megtalálható.

Hozzátette, most a londoni összecsapással kapcsolatos relikviákat tárják a nyilvánosság elé, a legnagyobb kincs, Sebes Gusztáv, a legendás Aranycsapat szövetségi kapitányának jegyzetfüzete az m1 vasárnap 14.05 órakor kezdődő Sport7 című műsorában lesz először látható. A magyarok 6:3-as elsöprő győzelmét és lehengerlő taktikai fölényét hozó mérkőzést úgy tartja számon a szakirodalom, mint azt a összecsapást, amely lezárt egy megközelítőleg százéves korszakot a labdarúgás történetében, és elindított egy teljesen újat.

Sebes füzetében – amelynek „A londoni mérkőzés taktikai terve” címet adta a szakember – elképesztő részletességgel olvasható, ahogyan a tréner személyre szóló tanácsokkal látta el a játékosokat a brit fővárosban sorra kerülő mérkőzésre. Sebes például az angolokat egy-egy magyar futballistához hasonlította, hogy – videó híján – el tudják képzelni ellenfelüket. E mellett részletes taktikai utasítások is olvashatók a füzetben.

A közlemény beszámol arról is, hogy Csanádi Árpád futballal kapcsolatos anyagait is megkapta a leendő Puskás Intézet, így az MLSZ-szel együttműködve a magyar futball hivatalos archívuma és tudományos intézete épülhet ki a Puskás Akadémián.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: négy gólt szereztek a fiatalok az NB I 31. fordulójában

Utánpótlássport
1 órája

Labdarúgás: legyőzte az örményeket az U17-es válogatott

Utánpótlássport
2026.04.25. 17:17

MK: egymás után harmadszor verné meg az ETO az FTC-t – ilyenre 44 éve nem volt példa

Labdarúgó NB I
2026.04.21. 10:35

Labdarúgás: több mint 1700 fiatalperc az NB I 30. fordulójában

Utánpótlássport
2026.04.21. 09:07

Gruber Zsombor: Az ETO ellen dől el minden

Labdarúgó NB I
2026.04.15. 00:06

A Napoli tulajdonosa 50 perces meccseket javasol, eltörölné a sárga és piros lapokat

Olasz labdarúgás
2026.04.14. 12:18

Labdarúgás: több mint 1600 fiatalperc az NB I 29. fordulójában

Utánpótlássport
2026.04.14. 09:04

Labdarúgás: kikapott a belgáktól az U16-os válogatott

Utánpótlássport
2026.04.13. 20:59
Ezek is érdekelhetik