U17-es válogatott: a mieink ikszeltek Moldovával

2012.08.28. 22:05
A Magyar Labdarúgó-szövetség tájékoztatása szerint a magyar U17-es labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott Moldovával Kisinyovban.

U17-es válogatottunk kedden hajnalban érkezett meg kisinyovi szálláshelyére, így a mérkőzésre a szokásosnál rövidebb pihenő után került sor. Pisont István az Ivancsics Alex – Bedi Noel, Kecskés Ákos, Talabér Attila, Spandler Csaba – Vida Máté, Szántó Tamás, Rácz Barnabás – Mayer Milán (Nagy Ádám, 74.), Koszta Márk (Németh Erik, 65.), Zsótér Donát összetételben szerepeltette csapatát.

Az első félidőben a magyar válogatott akarata érvényesült a pályán, ebben a periódusban az óriási erejű szél is a mieinket segítette. A helyzeteinkből egyet sikerült gólra váltani, egy jó ütemű mélységi indítás után Zsótér Donát volt eredményes.

A fordulás után széllel szemben kiegyenlítettebbé vált a találkozó, de helyzetek továbbra is a magyar válogatott előtt adódtak, egy találatunkat les címén érvénytelenítette a játékvezető. Három perccel a meccs vége előtt a hazaiak egy szöglet után lepattanó labdát juttattak a kapunkba, ezzel alakították ki az 1–1-es végeredményt.

„Hatalmas szélben játszottuk a meccset, ez nagyban befolyásolta a teljesítményünket is – értékelt a lefújás után Pisont István az mlsz.hu-nak. – Az első félidőben többet birtokoltuk a labdát, kapujuk elé szegeztük a moldovaiakat, ha a végjátékban pontosabbak vagyunk, újabb gólokat lőhettünk volna. A második félidőben igyekeztünk a talajon játszani, míg a házigazdák ívelésekből próbáltak helyzetbe kerülni. Ellenfelünk nem tudott fölényt kialakítani, ezért is sajnálom, hogy a hajrában egy sarokrúgásból döntetlenre hozta a meccset. A körülmények miatt a második negyven perc szakmailag nehezen értékelhető, az első félidőben nyújtott játékkal azonban elégedett voltam, mert megjelentek a pályán azok az elemek, amelyeket gyakoroltunk az elmúlt időszakban.”

Legfrissebb hírek

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
Tegnap, 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
Tegnap, 9:25

Schäfer András: Rosszul játszottunk, nem volt meg a kellő intenzitás

Magyar válogatott
Tegnap, 7:56

Magyarország évtizedekre elköszönt, Salvatore Schillaci beköszönt – vb-videók

Minden más foci
2026.06.09. 14:49

Labdarúgás: fővárosi uralom minden korosztályban

Utánpótlássport
2026.06.07. 09:00

Felkészülés: simán nyertek az oroszok; Szlovákia ikszelt Montenegróval

Minden más foci
2026.06.05. 21:25

Úgy kezdett a magyar válogatott, mint labdarúgó-vb-n még senki – videók!

Minden más foci
2026.06.03. 11:18

Csata Santiagóban, magyar könnyek Buenos Airesben, aztán Irapuato...

Minden más foci
2026.06.02. 11:20
Ezek is érdekelhetik