Gajdos gólja három pontot ért a Szegednek Tiszakécskén

S. L.S. L.
2022.10.05. 17:56
Kevés helyzet, nagy csata jellemezte a mérkőzést (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában nem túl magas színvonalú mérkőzésen győzött a vendég Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–0-ra a Tiszakécske ellen.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–SZEGED-CSANÁD GA 0–1 (0–1)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Baghy Csaba)
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Máté, Végső, Farkas N. (Vólent, 75.) – Gyurján (Winkler, a szünetben), Szekér Á.(Pongrácz, 57.), Erdei C., Lovas Zs. (Kiss N., a szünetben) – Zamostny, Balajti (Vachtler, a szünetben). Vezetőedző: Visinka Ede
SZEGED: Molnár-Farkas –Könczey, Vári, Szilágyi, Kővári – Farkas Aurél, Gajdos (Bitó, 89.), Szatmári (Sipos Sz., 59.), Rédling (Szakály, 59.) – Bíró B. (Dobos Á., 71.), Kundrák (Haruna, 89.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:
Gajdos (42.)
Visinka Ede:
– A mai napon sajnos nagyon sok játékosunk teljesítménye elmaradt a várakozástól. Teljesen megérdemelten nyert a Szeged, hiszen nem tudtuk felvenni a ritmusukat. Hogy mi ennek az oka? Azt majd megfejtjük. A második félidőben már veszélyesebbek voltunk, de ez sem volt elég. A Szeged sokkal jobb volt.
Alekszandar Sztevanovics:
–Az első félidőt nagyon jól kezdtük, ennek köszönhetően az eredmény is úgy alakult, ahogyan vártuk. Ennek ellenére több helyzetet is kihagytunk, több góllal is vezethettünk volna. A második félidőben növelhettük volna előnyünket, de büntetőt is hibáztunk. Elégedettek lehetünk, hiszen nehéz ellenfelet sikerült két vállra fektetnünk.

A Szeged a Tiszakécske fölé nőtt ezen az estén (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

A mérkőzés első 20 percében rettentő keményen letámadott a szegedi csapat, a Tiszakécske jobbára védekezésre kényszerült. Sok hiba tarkította a játékot mindkét oldalon, ennek következtében egészen a 42. percig nem alakultak ki gólszerzési lehetőségek. Akkor a vendégek csapatkapitánya, Gajdos került lövőhelyzetbe – előtte rosszul helyezkedtek a tiszakécskei védők, így könnyen lőhetett Halasi kapujára, akinek nem volt esélye a lövésnél. 0–1

A második félidőre feljavult a Tiszakécske játéka, elsősorban a szünetben becserélt három labdarúgója lendített sokat a játékán (közülük is leginkább Winkler futballja emelkedett ki). A Szeged az 50. percben egy ellentámadás után büntetőhöz jutott, Bíró azonban nem tudta értékesíteni, mert Halasi bravúrral védett.

A mérkőzés hátralévő részében fokozta a nyomást a Tiszakécske, de jól zárt a szegedi védelem. A Csongrád-Csanád megyei csapat megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

A Szeged elvitte a három pontot Tiszakécskéről.

94. perc: Véget ért a mérkőzés.

93. perc: Winkler kapott sárga lapot.

90. perc: 4 perc hosszabbítás jön.

89. perc: Kettős csere szegedi oldalon: Gajdos és Kundrák jön le, Bitó és Haruna lép pályára.

75. perc: Vólent állt be Farkas N. helyére.

72. perc: Pongrácz V. kapott sárga lapot.

71. perc: Bíró Bencét Dobos Áron váltotta.

68. perc: Erdei lövése után Molnár-Farkas védett bravúrral.

59. perc:Rédling és Szatmári ment le, Szakály D. és Sipos Sz. lépett pályára szegedi oldalon.

59. perc: Rédling Kevin kapott sárga lapot.

57. perc: Pongrácz Viktor állt be Szekér Ádám helyére.

54. perc: Szekér Ádám kapott sárga lapos figyelmeztetést.

51. perc: Halasi védte Bíró Bence büntetőjét. A kapus balra vetődött és hárította a nem túl erősen meglőtt labdát.

50. perc: Büntetőhöz jut a Szeged.

46. perc: A szünetben hármat cserélt Visinka Ede: Lovas Zsombor helyére Kiss Norbert, Gyurján Bence helyett Winkler András, Balajti Ádám helyett Vachtler Csaba állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Öröm a szegedi padnál (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

45. perc: Véget ért az első félidő.

42. perc: GÓÓL!!! Gajdos Zsolt előtt középen rosszul helyezkedtek a védők, így könnyedén törhetett a kécskei kapura, majd z elvetődő Halasi mellett a kapu jobb oldalába lőtt. 0–1

35. perc: Egy kavarodás után Bíró Bence lőtt Halasi kapujára hat méterről. A labda középre tartott így könnyű dolga volt a kécskei kapusnak.

28. perc: Kevés lehetőség alakul ki, sok hibával játszanak a csapatok.

16. perc:Az első negyedóra szegedi fölényt hozott.

7. perc: Gajdos Zs. lőtt 19 méterről. Labdája jócskán a kécskei kapu fölé szállt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazai csapat tiszta fehér mezben, a vendégek kék-feketében kezdik majd el a játékot.

Edzésben a szegedi játékosok (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Tiszakécske a remek szériában lévő, hat meccse veretlen Szeged ellen.