Folytatódott az ETO idegenbeli jó sorozata

S. L.S. L.
2021.12.12. 12:50
Ismét idegenben nyert az ETO (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában az ETO FC Győr egy góllal győzni tudott Tiszakécskén. A mérkőzésen kevés helyzet alakult ki, többnyire mezőnyben zajlott a játék.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–ETO FC GYŐR 0–1 (0–1)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 250 néző. Vezette: Takács Tamás (Belicza Bence Péter, Tőkés Róbert)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Uzoma, Csáki, Csősz (Pongrácz, a szünetben), Farkas A., Farkas N. (Vachtler, a szünetben) – Erdei (Pál A., 86.), Kovács B., Gyurján (Simon M., 68.) – Heffler N. (Szalay 86.), Zádori. Vezetőedző: Visinka Ede
GYŐR: Fadgyas– Kovács K., Csonka, Lipták (Fodor F., 74.), Forgács– Toma, Vitális, Kiss M., Óvári – Vernes (Bacsa, 79.), Priskin (Szimcsó, 90.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:
Vernes (28.)
MESTERMÉRLEG:
Visinka Ede:
– Sokkal jobban örültem volna egy döntetlennek. A meccs végén volt egy nagy helyzetünk, de védett a Győr kapusa. A mai napon nem volt meg bennünk az az átütőerő, ami az elmúlt hetekben jellemző volt ránk. Sajnos egy távoli lövésből sikerült kikapnunk. Nem is nagyon emlékszem másik győri helyzetre. Minden elismerésem a játékosaimé, mert mindent megpróbáltunk, de nem jártunk sikerrel. Szerettük volna győztesen elhagyni a pályát, és méltóan lezárni az őszi szezont. Nagyon sok munka vár ránk, mindenféleképpen bent szeretnénk maradni!
Klausz László:
– Azt a mérkőzést kaptuk, amire számítottunk. Itt elvérzett a Vasas, a Pécs és a Kecskemét is. Az első félidőt nagyon jól kontrolláltuk. Nekünk adódtak helyzeteink. A második félidő számomra is meglepetés volt, hiszen magunkra húztuk az ellenfelet. A végén kellett a szerencse is, hogy ne kapjunk gólt.

Fontos sikert aratott a győri együttes (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Zord időjárási körülmények közepette játszották le a csapatok a mai mérkőzést. Kevés helyzet alakult ki, nagy taktikai csata zajlott. Az első félidőben az ETO masszívan védekezett. Az első nagyobb lehetőség a hazaiak előtt adódott, a 23. percben Zádori ugratta ki szépen Hefflert, aki rosszul tolta meg a labdát, így kisodródott helyzetből tudott csak lőni. Labdája a kapufát találta telibe.

A mérkőzés egyetlen gólja a 28. percben esett: Vernes gondolt egyet, és 20 méterről lövésre szánta el magát. Labdája védhetetlenül tekeredett a hosszú felső sarokba. A semmiből jött a vendéggól. ...Amely megfogta a kécskei csapatot, aminek még két győri lehetőség lett az eredménye. Előbb Lipták, majd Priskin fejelt, előbbinél Holczer védett nagyot, utóbbinál a kapufa segítette ki a kécskeieket.

A második félidőben nagy elánnal kezdett a TLC, de a győriek masszívan védekeztek. Ebben a félidőben is kevés volt a helyzet.

A mérkőzés végén szabadrúgáshoz jutott a Tiszakécske, még Holczer is előre húzódott. A labda jól is jött középre, Csáki megcsúsztatta, Farkas András jól érkezett, de Fadgyas támaszkodó lábát találta telibe. Talán a döntetlen igazságosabb lett volna, de Vernes Richárd klasszis megoldása döntőnek bizonyult. Az ETO-nak folytatódott a jó idegenbeli sorozata. 0–1

A győriek maradtak állva ezen a napon (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

20. Tiszakécske20431320–39–1915

93. perc: Véget ért a mérkőzés.

93. perc: A hosszabbítás utolsó pillanatában szabadrúgáshoz jutott a Tiszakécske. Csáki jól csúsztatta meg a labdát, amelyre Farkas András érkezett. Ajtó ablak helyzetben lőtt, de Fadgyas védeni tudott.

Három percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Időhúzásért Priskin még kapott egy sárgát.

90. perc: Priskin helyére Szimcsó érkezik.

86. perc: Erdei helyett Pál, Heffler helyett Szalay a pályán.

79. perc: Vernes helyére Bacsa Patrik érkezik.

76. perc: Csonka Bonifác kapott sárga lapot Pongrácz buktatása után.

74. perc: Lipták helyett Fodor a pályán.

68. perc: Gyurján Bence helyett Simon Márk a pályán a TLC-ben.

63. perc: Toma György kapott sárga lapot.

47. perc: Heffler lövése után a labda centikkel húzott el a felső kapufa felett.

46. perc:Kettőt cserélt a Tiszakécske: Farkas Norbert helyére Vachtler Csaba, Csősz Richárd helyett pedig Pongrácz Viktor érkezett a pályára.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Nagy csata, kevés helyzettel... (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

45. perc: Véget ért az első félidő.

37. perc: Újabb győri fejes. Priskin a szöglet után a felső kapufát találta telibe.

36. perc: Lipták teljesen üresen maradt középen és egy beadás után, nyolc méterről fejelt. Holczer hatalmas bravúrral védett.

28. perc: GÓÓL! Vernes Richárd góljával vezet a Győr. A győri játékos 20 méterről lövésre szánta el magát. Nagyon jól eltalálta, Holczernek nem volt esélye. 0–1.

Priskin és Csáki nagy csatát vívott (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

23. perc: Heffler Norbertet ugratta ki jól Zádori. Heffler kisodródott helyzetből lőtt. Kapufa a vége.

22. perc: Mezőnyjáték zajlik, helyzetek nélkül. Egyelőre.

16. perc: Az első kaput eltaláló lövés Kovács B. nevéhez fűződik. Fadgyas könnyedén hárított.

Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott.

Havas eső, szél, zord időjárási körülmények közepette kezdődött el a mérkőzés.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A tiszakécskeiek fehér mezben, még a győriek zöldben kezdik majd a játékot.

Győriek a mérkőzés előtt (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három hazai meccsén kilenc pontot gyűjtő, de még mindig sereghajtó Tiszakécske az idegenben eddig egyik legeredményesebb csapat, az ETO FC Győr ellen.