Parázs mérkőzésen húzta be a megyei derbit az élvonalba tartó Kecskemét

2022.05.08. 16:50
Katona Bálint (lilában) sok gondot okozott a védőknek (Fotó: Bús Csaba/Petőfi Népe)
A labdarúgó NB II 36. fordulójának megyei rangadóján a fordulót megelőzően 2. helyezett Kecskemét a 12. Tiszakécskét látta vendégül. A találkozó hőse Szalai Gábor lett, akinek a góljával 1–0-ra megnyerte a derbit a Kecskemét, mely így átmenetileg 6 pontra ellépett a DVTK-tól.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

KECSKEMÉTI TE–TISZAKÉCSKEI LC 1–0 (1–0)
Kecskemét, 2600
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Szilágyi Norbert, Rózsa Dávid)
KTE: Varga B. – Tóth D. (Buna, 67.), Szabó A., Rjasko, Szalai G., Hadaró (Grünvald, 67.) – Katona B. (Paudits, 76.), Vágó L., Szuhodovszki – Lukács D. (Szökrönyös, 35.; Bartha, 76.), Tóth B. Vezetőedző: Szabó István
Tiszakécske: Holczer – Balázs B. (Vólent, 83.), Máté Zs., Csáki, Kiprich D. (Vachtler, a szünetben), Uzoma – Kosznovszky (Pongrácz, 72.), Erdei C., Kovács B. – Kalmár F. (Marsa, 59.), Gyurján (Beliczky, 72.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Szalai G. (1.)
Szabó István: – A korai góltól függetlenül is jól kezdtük a mérkőzést, megvoltak a helyzeteink. Lukács Dániel sérülése kicsit megfogott minket, másabb lett a játékunk, de az első játékrész a miénk volt. A második félidőben a küzdőszellemmel és a hozzáállással lehettem elégedett, de már nem tudtuk feltétlen a saját játékunkat játszani, részben a tét miatt is. Összességében megérdemelten nyertünk.
Visinka Ede: – Nem lehet így kezdeni egy mérkőzést, ahogy mi, gyakorlatilag azonnal hátrányból indultunk... Tudtuk, milyen erős szabad- és szögletrúgásokból a KTE, erre kaptunk egy ilyen gólt, ezt nagyon sajnálom. Adódtak lehetőségek mindkét oldalon, szünetben már kockáztattunk is, átálltunk négy védőre, így kellemetlen pillanatokat okoztunk a hazaiaknak. Sajnos nem sikerült egyenlítenünk.

Telt ház előtt léphetett pályára a parádés idényt futó Kecskeméti TE, amely megyei derbit vívott a Tiszakécskével. Jobban nem is indulhatott volna lila-fehér szempontból a hazai meccs, mert már az 1. percben vezetett a KTE, Szalai Gábor talált be szöglet után. A gólról a 2600 kilátogató néző közül páran alighanem lemaradtak még. A Kecskemét továbbra is irányította a mérkőzést, a vendégek nem nagyon tudtak előre merészkedni. A 15. percben ugyan újra betalált a KTE, de Lukács fejese hiába talált utat a kapuba, a támadó lesen volt az asszisztens szerint.

A kécskei védelem nagy munkában volt, néhány perc múlva Katona lövését a gólvonalról vágták ki. Két perc alatt újabb két kellemetlen élmény érte a hazaiakat, előbb Lukács sérült meg, majd Tóth Barna gólját sem adták meg a partjelző intésére. A félidő hajrájában már a Tiszakécske is éledezett, de Csáki nem tudta a kapuba kotorni a labdát egy szöglet után Vargának hála. A félidő végén még ismét Tóth fejesét bólintották ki a vonalról, majd Szökrönyös esett el védője mellett, ám néma maradt a síp.

A második félidőben kiegyenlített csata zajlott a pályán, érezhetően a tét is nyomta már a csapatok vállát. A vendégek pontrúgásokból próbáltak odaérni a kapu elé, de a hazai védelem jól állta a sarat Varga kapussal a háta mögött. Nagy helyzet a másik kapu előtt sem adódott, egyedül Tóth Barna fejese okozott némi veszélyt a 66. percben. A hajrában is nyitott maradt így a derbi, és a csereként beálló Vólent lábában ott is lett volna az egyenlítés, ám ez is szögletre pattant a lábak sűrűjéből. A KTE végül behúzta a derbit, amivel nagy lépést tett a második hely megtartása felé. 1–0!

20. III. Kerületi TVE368101833–60–2734
Kemény belépőkből nem volt hiány (Fotó: Bús Csaba/Petőfi Népe)

93. perc: Vége! A KTE egy korai góllal 1–0-ra megnyeri a megyei derbit!

92. perc:Uzoma is besárgul.

91. perc: Nagy vendég lehetőség, de elhal a blokkban.

90. perc: 3 perc ráadás.

87. perc: Csáki fejel, Varga fogja.

86. perc: Szuhodovszki kap lapot lerántásért.

83. perc:Vólent jön Balázs helyett.

78. perc: Szökrönyös helyén Bartha, Katona helyén Paudits.

76. perc: Kovács rántotta le Katonát.

72. perc:Beliczky és Pongrácz be, Gyurján és Kosznivszky le.

67. perc:Grünvald és Buna jön Hadaró és Tóth Dávid helyett.

66. perc: Tóth fejel, beleérnek, így megy mellé.

63. perc: Szabó sárgul be.

61. perc: Máté fejel fölé a szöglet után.

59. perc: Marsa Kalmár helyén.

52. perc: Csáki tarolta le Szökrönyöst, sárga.

48. perc: Erdei rálövi a szabadrúgást, fölé megy.

48. perc: Vágó buktat, sárga lap.

46. perc: Elkezdődött a második féldiő, a Kécskében Kiprich helyén Vachtler.

Lukács Dánielt (a levegőben) le kellett cserélni (Fotó: Bús Csaba)

45+1. perc: Parázs zárás. Előbb Tóth Barna fejesét vágják ki a gólvonalról, majd Szökrönyös esik el gyanús körülmények között a védője mellett, de nem fúj semmit a játékvezető. Nem népszerű a három sporttárs a hazaiak körében. Szünetben 1–0 a Kecskemétnek.

45. perc: Szökrönyös húz befelé balról, de mellé lő 16 méterről.

43. perc: Szuhodovszki lő kapásból, hatalmasat véd Holczer.

36. perc: Csáki kotorja kapura a labdát egy szöglet után, de Varga hárít. Szökrönyös érkezik Lukács helyére.

35. perc: Kalmár lövése pattan meg, így mellé megy.

33. perc: Mégis cserélni kell, Lukács nem tudja folytatni.

30. perc: Vágó fejel középre egy labdát, amit Tóth Barna kotor a hosszún a hálóba, de ezt is lesnek látja a partjelző.

29. perc: Lukácsot kell közben ápolni, de nincs szükség cserére.

28. perc: Szuhodovszki szögletét Szabó húzza kapura akrobatikus mozdulattal, Holczer fogja.

22. perc: Katona lő 16 méterről egy szöglet után, Erdei a kapu torkából fejeli ki.

19. perc: Tóth Barna fordul le védőjéről, de 15 méterről fölé bombáz.

15. perc: Lukács fejel a kapuba, de les miatt nem adják meg. Elsőre nem tűnt annak.

13. perc: Varga fog biztos kézzel egy távoli Kosznovszky lövést.

12. perc: Mezőnyben zajlik a játék, továbbra is a hazaiaknál van többet a labda.

4. perc: Ott az újabb sansz Katona előtt, de nem tudta ellőni rendesen a védő szorításában.

1. perc: GÓÓÓL! Máris vezet a KTE! Rögtön szögletet harcol ki a KTE, ami után Szalai vágja be a lecsorgót néhány méterről, 1–0.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzést hatalmas érdeklődés előzte meg, gyakorlatilag garantált a telt ház, pláne annak tükrében, hogy a Széktói Stadionnak csak a felét nyithatják meg a szezon során. Megyei derbiről van szó, aminek helyi szinten az utóbbi években nagy tradíciója alakult ki, hiszen a megyei bajnokságban bajnoki címért is küzdöttek nem is olyan régen a felek. Most a hazaiak a feljutásért, a vendégek a kiesés ellen küzdenek, így tét mindkét oldalon lesz.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a feljutásért hajtó Kecskemét a Bács-Kiskun megyei rangadón a Tiszakécske ellen. A 2. helyen álló KTE már tíz mérkőzés óta veretlen a bajnokságban, míg a 12. a Tiszakécske viszont utóbbi három találkozóját elveszítette.