Kétgólos hátrányból állt fel a Vasas Ajkán

2021.12.12. 16:50
Remekül kezdett az Ajka a Vasas ellen, a meccs vége mégis döntetlen lett (Fotó: Penovác Károly)
A 10. percben már 2–0 állt az eredményjelzőn az FC Ajka–Vasas találkozón a labdarúgó NB II 20. fordulójában. A hazaiak sokáig szervezetten védekeztek, a második félidő második felében azonban a Vasas érvényesítette mezőnyfölényét, és kiegyenlített.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

FC AJKA–VASAS 2–2 (2–0)
Ajka,
Ajkai Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Derdák Marcell (Máyer Gábor, Király Zsolt)
FC AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Görgényi – Tajthy – Csizmadia Z. (Stoiacovici, 80.), Lehoczky, Kenderes, Tóth G. (Sejben, a szünetben) – Gaál (Dragóner, 71.). Vezetőedző: Kis Károly
VASAS: Uram – Terbe (Radó A., 34.), Iyinbor, Litauszki, Silye – Sztojka (Hidi M., a szünetben) – Hinora (Vida, 80.), Márkvárt – Szivacski, Feczesin, Rétyi (Bobál G., a szünetben). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző:
Lehoczky (5.), Csizmadia Z. (10.), ill. Feczesin (66.), Tar (79. – öngól)
Kis Károly: – Nagyon jó csapat ellen szereztünk egy pontot, ezt előre aláírtuk volna. Összességében az eredmény igazságos, a mérkőzés hajrájában a vendégeknek is volt lehetőségük, hogy eldöntsék a javukra ezt a találkozót, de mivel kétgólos előnyről született a döntetlen, így van bennem némi hiányérzet.
Kuttor Attila: – Annak ellenére, hogy az első félidőben kaptunk két gólt, a második félidő alapján a győzelem lehetősége is benne volt a meccsben, de sajnos csak egyenlítenünk sikerült. A csapat tartását mutatja, hogy ilyen szituációban is képes volt felállni a padlóról, sajnos most a szerencse se állt mellettünk.

Két gyors góllal mondott ellent a papírformának az FC Ajka, amely az ötödik és a tizedik percben is a kapuba talált. Lehoczky Roland (1–0) és Csizmadia Zoltán (2–0) találatánál is „bealudt” a Vasas-védelem, míg a hazaiak lendületesen érkeztek a kapu elé.

A folytatásban a Vasas birtokolta többet a labdát, több pontrúgást is elvégzett, ám az ajkaiak fegyelmezetten védekeztek. A házigazdának arra is maradt ereje, hogy távoli lövésekkel próbálkozzon, ezek nem is voltak veszélytelenek. Kuttor Attila a félidő hajrájában pályára küldte Radó Andrást, aki remek indítás után helyzetbe is került, de nem sikerült befejeznie az akciót, így a szünetre maradt a kétgólos hazai vezetés.

A fordulás után a Vasas igyekezett kapuja elé szegezni a hazaiakat, fölényben is futballozott, ám a Veszprém megyei csapat szervezetten, fegyelmezetten védekezett. Egy helyezkedési hibát aztán kihasznált az éllovas, Feczesin Róbert fejes gólja nyílttá tette a meccset (2–1).

Beszorult az Ajka, a vendégek a hazai 16-os előtt adogattak, csak idő kérdése volt, mikor tudnak a kapuba találni. Ez a 79. percben történt meg, amikor öngóllal egalizáltak a vendégek (2–2), akik természetesen továbbra is nyomtak, és igyekeztek lendületből újabb találatot, találatokat szerezni. A Vasasnak megvolt a lehetősége, hogy bevigye a győztes találatot, de több gól már nem esett, így egy-egy ponttal gazdagodtak a felek.

Remekül kezdte a mérkőzést az Ajka, ám a második félidő második felében nyomasztó fölényben játszottak a vendégek, és megérdemelten egyenlítettek ki.

20. Tiszakécske20431320–39–1915

90+4. PERC:VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Silye lőtt kapura közvetlenül a lefújás előtt, Horváth védett. Döntetlennel zárult a találkozó. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

87. perc: Bobál vehette át üresen a labdát a 16-oson belül, lövését Horváth Dániel vetődve védte.

80. perc: Hinora helyett Vida Máté a pályán, Csizmadia helyére Stoiacovici Dávid érkezett.

79. PERC: GÓÓL!Egyenlített a Vasas, Radó bal oldali beadása Tarról az ajkai kapuba pattant, öngól, 2–2.

Beszorul az Ajka, a Vasas a hazaiak 16-osa előtt adogat.

71. perc: Gaál helyére Dragóner Filip érkezett.

Tajthy Tamásék a 66. percig eredményesen védekeztek Fotó:(Veszprémi_Napló/Penovác_Károly)

66. perc: GÓÓL! Szépített a Vasas. Elcsúszott az ajkai védelem, Márkvárt adott be jobbról pontosan, Feczesin Róbert öt méterről a kapu bal oldalába bólintott, 2–1.

Meddő Vasas-fölény jellemzi a játékot. Az Ajka szervezetten védekezik, de a labdát nem tudja megtartani.

53. perc: Szivacski kapott sárga lapos figyelmeztetést Gaál lerántásáért.

47. perc: Márkvárt lövése volt veszélyes, a labda a jobb kapufa mellett suhant el.

46. perc: Három csere a szünetben. A hazaiaknál Tóthot Sejben Viktor váltotta. A vendégeknél Rétyi helyére Bobál Gergely, Sztojka helyére Hidi M. Sándor érkezett.

46. PERC: FOLYTATJUK!

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

41. perc: Radó nagy helyzetben, a támadó remek indítást kapott, jól is vette át a labdát, ám az ajkai kapussal szemben állva elcsúszott és szerelni tudták.

34. perc: Máris cserél a Vasas: Terbe helyére Radó András érkezett.

27. perc: Tajthy távoli próbálkozása után Uram vetődött, de csak biztosítania kellett, a labda a bal kapufa mellett suhant el.

24. perc: Tóth Gergely lőtt nem sokkal a keresztléc fölé.

23. perc: Hinora 24 méterről, középről végzett el szabadrúgást, a labda elment a sorfal fölött, de nem okozott gondot Horváth Dánielnek.

Két helyzet, két gól – az ajkai kezdés leforrázta a Vasast! Az éllovas birtokolta többet a labdát, több pontrúgást is elvégezhetett, de az első 20 percben nem tudott igazán veszélyes helyzetet kialakítani.

Lehoczky Roland (balra) korán vezetést szerzett az Ajkának (Fotó: Penovác Károly)

10. PERC: GÓÓL!Ott a második! Csizmadia Zoltán találta el ballal, 15 méterről a jobb alsót, miután Tóth Gergely remekül gurított vissza neki, 2–0.

5. PERC: GÓÓL!! Gaál végzett el szabadrúgást a térfél közepéről, kissé jobbról, a rövid oldalon érkező Lehoczky Roland elé került a labda, a védők nem tudtak felszabadítani, az ajkai játékos egy méterről jobbal a léc alá helyezett, 1–0.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az ajkaiak a 11. helyről várták az év utolsó meccsét (Fotó: Penovác Károly)

A Vasas jó sorozatának folytatásában bízik (Fotó: Penovác Károly)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy meccse nyeretlen Ajka a négy bajnoki óta veretlen listavezető Vasassal.