Visszavágott a Haladás az őszi vereségért a Siófoknak

Vörös SándorVörös Sándor
2022.05.08. 16:50
A fehér mezes szombathelyi védelem immár 420 perce sikeresen őrzi kapuját a góltól (Fotó: Németh András)<br />
A Szombathelyi Haladás nyerte meg a tabellaszomszédok bajnokiját a BFC Siófok otthonában: a labdarúgó NB II 36. fordulójában rendezett mérkőzés egyetlen gólját a 39. percben Tóth Milán szerezte (0–1).

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1 (0–1)
Siófok, Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Ring Kevin)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi (Medgyesi M., 73.), Varjas Z., Varga B., Deutsch B. – Szakály A. (Farkas G., 86.), Krausz (Horváth M., 62.) – Balogh B. (Elek B., 62.), Eördögh, Kiss Balázs – Horváth P. Vezetőedző: Domján Attila
HALADÁS: Verpecz – Kállai, Csató, Németh M., Bosnjak – Kiss Bence, Holdampf, Tóth Máté (Csilus T., 76.), Doktorics (Devecseri, 88.) – Tóth Milán (Monori, 73.), Horváth R. (Tóth-Gábor, 88.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Tóth Milán (39.)
Domján Attila
: – A mérkőzés elején volt két nagy lehetőségünk, amelyek sajnos kimaradtak, helyezkedési hibánkat pedig könyörtelenül kihasználta az ellenfél. A második félidőben sokat tettünk az egyenlítésért, de pontatlanok voltunk a kapu előtt.
Németh Szabolcs: – Az első félidőben jól játszottunk, amit elterveztünk, azt a játékosaim sikeresen megoldották. A második játékrészt szerettük volna ott folytatni, ahol az elsőt abbahagytuk, viszont elvesztettük a fonalat. Lelkesedéssel, küzdeni tudással kompenzáltunk, a cseréinkkel pedig az eredményt szerettük volna megtartani.

Tabellaszomszédok csatája az ötödik helyért – így vezethettük volna fel röviden a Szombathelyi Haladás siófoki vendégjátékát. Bár a csapatok egymást követték a táblázaton, a zöld-fehérek úgy érkeztek a Balaton déli partjára, hogy az általuk kitűzött pozíció hétpontos távolságra volt. A vasiak ezen mindenképpen szerettek volna faragni, amire mutatkozott is esélyük, hiszen a hálójukat a fordulót megelőzően 330 perce nem vették be az ellenfelek, s az elmúlt hetek eredményei már az ősszel látott Haladást idézik.

A siófokiak hasonlóan optimistán, négy veretlen bajnokival a hátuk mögött várhatták a mérkőzést, ráadásul Domján Attila legénysége az eredmények szerencsés alakulása esetén még a negyedik helyen is befuthat. A találkozó első félideje viszont kétségkívül a vendégek törekvéseit igazolta, a szombathelyiek többet birtokolták a labdát, játékuk gyorsabb, kapura veszélyesebb volt, s az erőfeszítésük a 39. percben góllá is érett, amikor Kiss Bence hosszú indítása után Tóth Milán kihasználta a siófokiak védelmi hibáját (0–1).

A második félidő kiegyenlített játékot hozott, leginkább a küzdelem dominált (Fotó: Németh András)

A szünet után már kiegyenlítettebb játékot láthatott a közönség, valamelyest alábbhagyott az iram. A siófokiak az idő előrehaladtával egyre több kockázatot vállaltak, de igazán nagy helyzetig nem jutottak el, így a jól védekező zöld-fehérek magabiztosan őrizték előnyüket, s végig fegyelmezetten, taktikusan futballozva megérdemelt győzelmet arattak.

A szombathelyiek az értékes siker mellett annak is örülhetnek, hogy sorozatban a negyedik mérkőzésüket hozták le kapott gól nélkül, hálójuk 420 perce érintetlen. Németh Szabolcs együttese az ötödik helyért folyó csatában három pontot lefaragott a hátrányából, míg a siófokiak a minimális különbségű vereségük miatt távol kerültek a negyedik pozíciótól.

Krausz Raul-Zoran (21) nem tudta szerelni a lendületben lévő Tóth Milánt (Fotó: Németh András)

20. III. Kerületi TVE368101833–60–2734

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, melyet a Szombathelyi Haladás Tóth Milán 39. percben szerzett góljával 1–0-ra megnyert. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Nagy Róbert három percet hosszabbít.

88. perc: Cserére csere: a vendégeknél Horváth Rajmund és Doktorics Áron le, Tóth-Gábor Kristóf és Devecseri Szilárd be.

87. perc: Egy játékvezetői ítélet miatt Horváth Péter földhöz vágta a labdát, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

86. perc: Csere a siófokiak oldalán: Szakály Attila helyett Farkas Gábor a pályán.

86. perc: A Monori kezezése miatt megítélt, mintegy 25 méteres szabadrúgást Horváth Péter végezte el, de a lövése jócskán fölé szállt.

76. perc: A cserék perceit éljük, ezúttal a mai napon a 27. születésnapját ünneplő Csilus Tamás váltotta Tóth Mátét.

73. perc: A házigazdák is újabb változtatást eszközöltek: Polényi Gábor le – Medgyesi Márk be.

70. perc: Cserélt a Szombathelyi Haladás szakmai stábja: a gólszerző Tóth Milán helyett Monori Norbert a pályán.

Hutvágner Gergelynek (narancssárgában) a második félidőben nem kellett bravúrt bemutatnia (Fotó: Németh András)

68. perc: Szakály Attila gyorsan elvégzett szabadrúgása után Kiss Balázs a bal oldali tizenhatos sarkáról a bal felsőt vette célba, lövésében volt is fantázia, de nem sokkal mellément.

64. perc: Polényi Gábor húzta vissza sárga lapot érően a kezdőkörben Horváth Rajmundot. A siófokiak védője idénybeli hetedik sárgáját kapta.

62. perc: Kettős csere a siófokiak oldalán: Krausz Raul-Zoran helyett Horváth Milán a pályán, míg Balogh Bence Benitót Elek Bence váltotta.

49. perc: Csató Martin egy elkésett belépőért kapta a mérkőzés első sárga lapját. Az esetet követően Kiss Balázs ápolásra szorult, de folytatni tudja a játékot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik csapat sem változtatott az összeállításán.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő, melyet követően a Szombathelyi Haladás Tóth Milán 39. percben szerzett góljával 1–0-ra vezet. Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második játékrésszel!

Tóth Milán idénybeli tizedik gólját szerezte a BFC Siófok otthonában (Fotó: Németh András)

A Szombathelyi Haladás legutóbbi hét mérkőzéséből öt találkozón egyetlen gól döntött, majd a zöld-fehérek előző két bajnokija egyaránt gól nélküli döntetlennel zárult. Ezzel kapcsolatban fontos megjegyezni, hogy a "Hali" úgy érkezett Siófokra, hogy a legutóbbi három találkozóján, s összességében 330 perce nem kapott gólt. A vasiak kapujába legutóbb az FC Ajka játékosa, Sejben Viktor talált be április 10-én (1–0).

39. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A SZOMBATHELYI HALADÁS! Kiss Bence ugratta ki egy hosszú indítással Tóth Milánt, aki a tizenhatoson belül egy csellel elfektette Varjast, majd kapura fordult, s Hutvágner mellett 12 méterről a kapu közepébe lőtte a labdát. 0–1!

A BFC Siófok az elmúlt négy fordulóban három győzelmet és egy döntetlent számlál, a balatoniak legutóbb április 6-án a Békéscsaba 1912 Előre otthonában szenvedtek vereséget (4–1). A Szombathelyi Haladás az előző három fellépésén kettő döntetlen mellett egy győzelmet aratott, idegenben legutóbb április 3-án, a Budaörsi SC vendégeként örülhetett három pontnak (0–1).

27. perc: Doktorics vett át egy hosszú indítást, majd betört a tizenhatoson belülre, s egy cselt követően Polényi mellett 14 méterről a jobb alsó sarkot vette célba – Hutvágner ezúttal is magabiztosan hárított.

Ahogy korábban írtuk, a tabellaszomszédokat hét egység választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 58 pontjából harminckettőt szerzett pályaválasztóként, míg a Szombathelyi Haladás 51 pontjából huszonegyet zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 44 egység szerepel, míg a vendégek az első 45 percek alapján 47 ponttal rendelkeznek.

Kiss Balázs (23) rövid idő alatt két lövéssel is veszélyeztetett, de gól egyikből sem született (Fotó: Németh András)

19. perc: Szakály – Eördögh volt a labda útja, utóbbi a kezdőkörből indulva egészen a tizenhatosig vezette, majd középre centerezett: az érkező Kiss Balázs 4 méterről a kapu jobb alsó sarkát vette célba, de Verpecz lábbal hárítani tudott.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 35 forduló alatt tizenegy mérkőzésen nem szerzett gólt – ebből háromszor pályaválasztóként –, míg a Szombathelyi Haladás tizennégy alkalommal maradt lőtt gól nélkül, nyolcszor idegenben. A házigazdák eddig tizenhat (!) találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből hatot hazai környezetben –, míg a vendégek tizennégy alkalommal – ebből tízszer (!) idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

16. perc: Holdampf ugratta ki Tóth Milánt, aki a Varjas – Varga védőpáros között betört a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről a kapu bal oldalát vette célba, de Hutvágner remek érzékkel hárított, így maradt a gól nélküli állás.

A másodosztályú pontvadászatot figyelembe véve a két klub egymással szemben 14. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek közös történelmét öt siófoki és szombathelyi győzelem mellett három döntetlen teszi teljessé, a gólkülönbség (15–17) pedig a vendégeknek kedvez. Siófokon ez a hetedik bajnoki, korábban három hazai és két vendégsiker mellett egy döntetlen született 6–6 góllal.

8. perc: Szakály Attila jobb oldali szabadrúgását követően Németh Milán röviden szabadított fel, a kipattanót Kiss Balázs 11 méterről kapura tekerte, de gól nem született a lehetőségből, mert Verpecz magabiztosan magához ölelte a labdát.

A találkozót Nagy Róbert vezeti, munkáját ezen a napon Punyi Gyula és Ring Kevin segíti. A 43 esztendős játékvezető 210. NB II-es mérkőzésén működik közre vezetőbíróként, korábbi fellépésein 733 sárga mellett 47 piros lapot osztott ki. Nagy ebben a szezonban a siófokiak ETO FC Győr elleni, idegenbeli meccsét vezette, melyen gól nélküli döntetlen született. A szombathelyiek a rutinos játékvezetővel ebben az idényben nem találkoztak másodosztályú bajnokin.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította 90 perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok! A balatoniak tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely narancssárga dresszben véd. A vasiak tiszta fehérben játszanak, Verpecz István pedig citromsárga szerelésben áll a gólvonal elé.

Színes lapok miatt ezúttal egyik oldalon sincs eltiltott, viszont több játékost is egyetlen kártya választ el a kényszerpihenőtől: a siófokiaknál Szakály Attila (9 sárga), míg a szombathelyieknél Kállai Kevin (9 sárga), Holdampf Gergő, Horváth Rajmund, Lencse László és Rózsa Dániel (4–4 sárga) van veszélyben.

A házigazdák idénybeli tizenhetedik bajnoki mérkőzésüket hoznák le kapott gól nélkül (Fotó: Németh András)

Helyszíni tudósításunkat a szokásoknak megfelelően helyzet és időjárás-jelentéssel indítjuk: a második májusi bajnoki forduló napján erősen felhős égbolt és néha szemerkélő eső fogadta a csapatokat. Bő másfél órával a kezdősípszó előtt 18 Celsius-fokot mérhettünk.

A siófokiak az őszi idegenbeli siker után hazai pályán is legyőznék a szombathelyieket (Fotó: Németh András)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés a siófoki Városi Stadionban. Meglátjuk, mire megy a jó formában levő és ötödik helyen álló BFC Siófok a hatodik Szombathelyi Haladás ellen. A házigazdák az elmúlt 35 forduló alatt 58, míg a vendégek 51 pontot gyűjtöttek, ám, ha csak a tavaszi tabellát vesszük figyelembe, akkor láthatjuk, hogy a siófokiak 15 fellépésen 28, míg a szombathelyiek 14 egységet zsebeltek be.