Magyar Zsolt duplájával először győzött Békéscsabán a Csákvár

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2023.04.12. 15:50
Nemcsak Bora György, hanem az egész békéscsabai csapat is padlóra került a Csákvár ellen (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap
A Csákvár 2–1-es győzelmével mindhárom pontot elvitte Békéscsabáról, és menekülőre fogta a veszélyes zónából, a Békéscsaba pedig tovább küzdhet a bennmaradásért, de immáron kieső helyen állva – a labdarúgó NB II-ben.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–2 (1–1)
Békéscsaba, 520 néző. Vezette:Katona Balázs (Vígh-Tarsonyi Gergő, Baghy Csaba)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás G. (Szalai D., 69.), Fazekas L., Bora, Mikló (Kóródi, 80.) – Farkas M., Kitl M. (Horváth P., 69.), Futó (Váradi Á., 80.), Hamed – Czékus, Lukács R. (Máris, 58.).Vezetőedző: Brlázs Gábor
CSÁKVÁR: Zelizi – Alaxai, Karacs, Koval, Baracskai – Mészáros D. (Dulló, 81.), Magyar Zs. (Vaskó, 81.), Gazdag V. (Fejős, 63.) – Tamás N. (Torvund, 63.), Hornyák, Ominger (Murka, 72.).Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző:Lukács R. (28.), ill. Magyar Zs. (6., 78.)

Brlázs Gábor:
– Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, de az első támadás után szabadrúgásból hátrányba kerültünk. Ezután mezőnyfölénybe kerültünk, és kiegyenlítettünk, bár több helyzetet is kihagytunk. A második félidei teljesítményünk értékelhetetlen volt. Sajnos már tendencia, hogy a cseréink nem tudnak segíteni, sőt, inkább gyengül velük a csapat.
Tóth Balázs: – Számítottunk arra, hogy ez is egy olyan mérkőzés lesz, ahol a küzdelem dominál. Mindkét csapat erős volt a pontrúgásokban, az első gólunk is szabadrúgásból született, ami megadta a csapatnak azt az erőt, hogy tovább próbálkozzon. Sajnos a pontosság hiányzott az első félidőben. A Békéscsaba egy szöglet után kiegyenlített, de annak örülök, hogy a második félidőben rendeztük a sorokat, és a cserék is jól szálltak be. Végül a forduló legszebb góljával óriásit küzdve megnyertük a mérkőzést.

Még be sem melegedtek a csapatok, amikor egy jól kivitelezett, Magyar Zsolt által elvégzett szabadrúgással máris vezetést szerzett a Csákvár. A csabaiakat felbőszítette a korai találat, és fölénybe kerültek, de valamirevaló helyzetig nem jutottak. Bő fél óra elteltével aztán a sokadik szöglet után Futó Zsombor és a jó helyen álló Lukács Raymond összehozta az egyenlítő gólt. A szünetig felváltva vezették a támadásokat a felek, eredmény nélkül.

A második félidő főleg mezőnyjátékkal telt, mígnem Magyar Zsolt ismét megvillant, s újabb bombagóljával ismét vezetést szerzett a Csákvárnak. A Békéscsaba igyekezett mozgósítani energiatartalékait, de az adódó helyzetek mind kimaradtak, így mindhárom pontot elvitte Békéscsabáról a Csákvár, menekülőre fogva a veszélyes zónából, az Előre pedig vereségével a kieső helyre csúszott vissza. 1–2

20. Dorogi FC31691627–44–1727

90+4. perc: Véget ért a találkozó, győzött a Csákvár. Köszönjük figyelmüket!

90+3. perc: A hosszabbításban Máris Dominik szabálytalankodott sárgát érően.

90. perc: Négy percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc:Torvundot buktattaSzalai,ez is sárga.

85. perc:Fejős is sárgát kapott, mert megrúgta az ellenfelét.

83. perc: Hamed bal oldali beadása után Máris fejelt nagy helyzetben, a labda kapu mellé szállt.

Czékus Ádám (37) sokat harcolt a labdáért, de gólt nem tudott szerezni (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap

81. perc: Magyar–Vaskó, Mészáros–Dulló csere a vendégeknél.

80. perc: Mikló–Kóródi, Futó–Váradi csere a hazai oldalon.

78. perc: GÓÓÓL! ISMÉT VEZET A CSÁKVÁR! Mészáros passzolt Magyarhoz, aki gondolt egyet és a 16 méterről, középről jobbal óriási gólt lőtt a léc alá, 1–2.

75. perc: Horváth–Futó összjáték után előbbi lőtt ígéretes helyzetben fölé.

72. perc: Csere a vendégeknél is: Ominger jött le és Murka ment fel.

70. perc: Horváth bal oldali szögletére Máris rajtolt rá, csúsztatása centiekkel kerülte el a csákvári kaput.

69. perc: Két poszton is cserélt Brlázs Gábor, a Békéscsaba vezetőedzője: Kitlt Horváth, Puskást Szalai váltotta.

Czékus Ádám (37) igyekezett, de ő sem segíthetett a csabai együttesen (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap

65. perc: Máris éles szögből leadott 10 méteres lövését védte biztosan Zelizi Patrik.

63. perc: Kettőt is cseréltek a csákváriak: Tamás helyén Torvund, Gazdag helyén Fejős játszik.

60. perc: Gazdag vezette fel a labdát, majd jobbról kapura emelt, de célt tévesztett.

58. perc: Cseréltek a hazaiak: a gólszerző Lukácsot Máris váltotta.

55. perc: Fazekas buktatta Gazdagot, sárga lap.

52. perc: Ominger próbálkozott lövéssel mintegy 25 méterrel, de a labda mellé szállt.

A csákváriak ellenfelük fölé nőttek a 90 perc során (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap

48. perc: Magyar kínálta meg egy erős lövéssel Krnácsot, aki a jobb alsó elől bravúrral, de kiszedte a labdát.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy percet hosszabbít a játékvezető.

35. perc: Magyar rúgta a be a csabai 16-oson belülre a labdát, ám a tisztán álló Alaxai rosszul vette át, így oda lett a helyzet.

A békéscsabai Mikló Roland (fehérben) megküzdött ellenfelével (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap

34. perc: Futó rúgott oda Mészárosnak, amiért járt a sárga kártya.

28. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A BÉKÉSCSABA! Puskás jobb oldali szöglete után a védők kifejelték a labdát, éppen Futó elé, aki egyből lőtt, majd a kaputól két lépésre álló Lukács jobbal a kapu közepébe passzolt, 1–1.

25. perc: Bora buktatta a kiugró Omingert mintegy 25 méterre, amiért a csabai védő sárga lapot kapott. Magyar ezúttal pontatlanul a kapu fölé lőtt.

A gól után fölénybe került a Békéscsaba, de komoly helyzetig nem jutott.

8. perc: Hamed bal oldali beadása után Zelizi húzta le a labdát.

Mikló Roland próbálja szerelni csákvári ellenfelét (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap

6. perc: GÓÓL! VEZET A CSÁKVÁR! Futó buktatta Hornyákot, a kaputól 28 méterre. A szabadrúgáshoz Magyar állt oda, aki jobbal a jobb alsó sarokba lőtt úgy, hogy a labdába még a vetődő Krnács is beleért, 0–1.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát. A Békéscsaba tiszta fehér, a Csákvár világoskék szerelésben vonult ki a játéktérre.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző meccsén a DVTK-tól vereséget szenvedő Békéscsaba a 12 bajnoki óta nyeretlen Csákvárral szemben.A Csákvár még soha nem nyert bajnoki mérkőzést Békéscsabán, és a két csapat egymás elleni mérlege is az Előre javára billen: 5-5 győzelem és döntetlen, valamint 4 csákvári siker.Az idei bajnokságban viszont a Fejér vármegyeiek állnak jobban: 34 ponttal a tizenötödikek, a Csaba pedig 29 egységgel az osztályozós 18. pozíciót foglalja el.