Női NB I: gyorsan eldőlt, az FTC legyőzte a Haladást

2021.09.12. 17:17
Hárommal nyert az FTC (Fotó: Fradi.hu)
A Ferencvárosi TC 4–1-re legyőzte a Haladás Viktóriát vasárnap a női labdarúgó NB I 5. fordulójában. Az FTC-nek ez volt az első bajnokija azóta, hogy leváltotta korábbi vezetőedzőjét, Dörnyei Balázst.

Az FTC múlt héten súlyos vereséget szenvedett a tabella második helyén álló Győr ellen, majd legyőzte a Soroksárt. Ezúttal is nyert, ráadásul hamar eldöntve a meccset: Czellér Dorottya az 5. percben szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, majd két perccel később Csányi Diána is betalált. Ezt az előnyt Ivanusa Lara növelte, majd 3–1-nél Bíró Barbara öngóljával lett meg az FTC negyedik gólja. A Haladás részéről Herczeg Andrea volt eredményes.

NŐI NB I
5. FORDULÓ
Ferencvárosi TC
–Haladás Viktória 4–1 (Czellér 5., Csányi 7., Ivanusa 17., Bíró B. 45. – öngól, ill. Herczeg A. 45.)
Szombaton játszották
DVTK–Astra 3–2 (Bradics 1., Palama 66., Barker 73., ill. Véninger 18., Szakonyi 71.)
MTK–Puskás Akadémia 2–2 (Sipos L. 24., Vachter 81., ill. Shurina 32., Sena 47.)