Ismét a Diósgyőr vehetné el a Fradi tavaszi veretlenségét

P. Gy.P. Gy.
2024.04.10. 11:37
Ismét találkozik a Ferencváros és a Diósgyőr (Fotó: Árvai Károly)
A február közepéről elhalasztott Ferencváros–Diósgyőr mérkőzést pótolják szerdán 18 órától a labdarúgó NB I-ben. Ha a zöld-fehérek nyernek, 11 pontra növelik előnyüket a tabellán a második Pakssal szemben, amennyiben viszont a piros-fehérek aratnának meglepetésgyőzelmet, úgy három éven belül másodszor fosztanák meg tavaszi veretlenségétől a Fradit.

LABDARÚGÓ NB I
A 21. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

FERENCVÁROSI TC–DIÓSGYŐRI VTK

A 21. fordulóra kisorsolt mérkőzést eredetileg február közepén kellett volna lejátszani, de a Ferencváros Olympiakosz elleni Európa-konferencialiga-párharca miatt a két csapat közösen kérte a halasztást az MLSZ versenybizottságától.

Már 105-ször találkoztak az élvonalban, az örökmérleg nagyon jelentős ferencvárosi fölényt mutat: 68 FTC-siker, 17 döntetlen, 20 diósgyőri győzelem. Legutóbb 2017 áprilisában, a Groupama Arénában ikszeltek (1–1), azóta 11-szer nyertek a zöld-fehérek és csak kétszer a miskolciak.

A DVTK 56 kísérletből csak ötször tudta legyőzni idegenben a Ferencvárost: 1941-ben (0:1), 1972-ben (0–1), 1998-ban (3–4), 2009-ben (0–3-mal igazolták a 69. percben 1–3-as állásnál félbeszakadt találkozót) és 2021-ben (0–1). Házigazdaként 43-szor diadalmaskodtak a zöld fehérek, 8-szor pedig egy pontot vittek el a diósgyőriek, legutóbb a már említett, 2017 tavaszán rendezett meccsen. A máig utolsó Üllői úti találkozójukon, 2021. március 2-án Franck Boli 77. percben elért találatával győztek 1–0-ra a fővárosiak.

A Diósgyőr Fradi elleni legutóbbi két győzelme egyaránt tavaszi veretlenségüktől fosztotta meg a zöld-fehéreket. 2018. március 3-án a DVTK Bódog Tamás vezetőedző irányításával pályaválasztóként, Debrecenben, három perc alatt fordítva, a Florent Hasani beadása után menteni igyekvő Botka Endre öngóljával győzte le 2–1-re a Ferencvárost. Thomas Doll együttese úgy lett végül ezüstérmes, hogy bajnokin sem előtte, sem utána nem kapott ki azon a tavaszon.

Közel három évvel később, 2021. január 20-án az őszi 2. fordulóból elhalasztott, zárt kapus fővárosi mérkőzésen Asmir Suljic hajrában elért találatával nyert 1–0-ra a Groupama Arénába utolsó helyezettként érkező DVTK. Akkor nemcsak a tavaszi szezonban, hanem az egész 2020–2021-es bajnokságban ez volt a Szerhij Rebrov által dirigált, aranyérmes FTC egyetlen veresége.

A listavezető Ferencváros 10 meccse veretlen a bajnokságban, 9 győzelem mellett egyedül a Puskás Akadémia ellen játszott (1–1-es) döntetlent. Legutóbb december 10-én, Pakson kapott ki, 3–2-re.

Amióta 2015 nyarán bevezették a jelenlegi, 12 csapatos, 33 fordulós bajnoki rendszert, még egyetlen együttes sem tudta veretlenül zárni a tavaszt. Ez elsőként most, az NB I-ben 2024-ben 8 győzelemmel és 1 iksszel álló Ferencvárosnak sikerülhet. Amikor még 16 gárda szerepelt az első osztályban, legutóbb 2015-ben az FTC játszotta végig úgy a tavaszt, hogy egyszer sem kapott ki a bajnokságban. Előtte 2011–2012-ben a Debrecen pedig az egész idényt veretlenül teljesítve lett aranyérmes.

A hetedik helyezett Diósgyőr legutóbb hazai pályán nem bírt a kiesésre álló Kisvárdával (1–1). Mivel előtte kiütéses vereséget szenvedett a ZTE otthonában, vezetőedzője, Vladimir Radenkovics érkezése óta először fordult elő, hogy egymás után két bajnokin nyeretlen maradt. Sőt, a DVTK közben a Ferencváros elleni miskolci Magyar Kupa-negyeddöntőt is 2–0-ra elbukta, így a győzelem nélküli sorozata már három tétmérkőzés óta tart.

Az FTC otthoni mérlege 8 győzelem, 3 döntetlen és 2 vereség, ezzel harmadik a hazai táblázaton. A Groupama Arénában legutóbb november 12-én, a Fehérvártól kapott ki (0–1).

A DVTK házon kívül 4-szer nyert, 2-szer ikszelt és 6-szor vesztett, így nyolcadik a vendégtabellán. Radenkoviccsal vendégként 2–1-re győzött Mezőkövesden, majd jött a zalaegerszegi 1–5.

Budapest, Groupama Aréna, 18 óra. V: Berke Balázs. Tv: M4 Sport – élőben az NSO-n!