Női NB I: alapszakaszbajnok a Fradi, kettő híján 100 gól

2016.03.13. 20:02
Befejeződött a női labdarúgó NB I 2015–2016-os kiírásának alapszakasza, amely a címvédő Ferencváros sikerét hozta. A második az MTK lett, míg a 2014-es döntős Astra az ötödik helyen zárt, így csak az alsóházi rájátszásban folytathatja.

Az alapszakasz során 14 fordulót rendeztek, a Ferencváros 13 győzelemmel és egy döntetlennel, valamint 98–12-es gólkülönbséggel végzett az élen, vagyis a zöld-fehérek meccsenként átlagosan hét gólt szereztek. A második helyen az MTK zárt, amely szeptemberben 3–2-re, míg novemberben 4–3-ra kapott ki a Fraditól.

A legnagyobb meglepetést a 2014-es döntős Astra szereplése szolgáltatta, a csepeliek ugyanis lemaradtak a felsőházi rájátszásról. A futsal Magyar Kupa-győztes csapat tagjaira épülő együttes az utolsó fordulóban pontot rabolt az MTK-tól, de az iksz csak akkor lett volna elég számára, ha a Viktória–Győr mérkőzésen nem döntetlen születik – döntetlen született (0–0), így e két csapat jutott be a felsőházba.

Közvetlen riválisai, a szombathelyi és a győri csapat ellen csak három pontot szerző Astra mellett a Femina, az újonc Kóka és az összes eddigi meccsét elveszítő Szeged lesz érdekelt az alsóházban.

A rájátszás során újabb hat mérkőzés vár a csapatokra, a felső- és az alsóházban is mindenki játszik mindenkivel. Ezek után az első két helyezett játssza a bajnoki döntőt, míg a harmadik és a negyedik együttes a bronzéremért csap össze.

Az alapszakasz gólkirálynője 24 találattal a Ferencvárost erősítő Ebere Orji lett, megelőzve két csapattársát, Szladjana Bulatovicsot (17) és Elizabeth Addót (16).