Ubochioma lövése döntött a ZTE javára a negyedik meccsét is elvesztő Fradi ellen

2023.03.19. 20:10
Tajti Mátyás (kékben) 100. bajnoki mérkőzését Fradi-veréssel tette emlékezetessé (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I 24. fordulójának utolsó mérkőzésén a Zalaegerszeg Meschak Ubochioma góljával 1–0-ra legyőzte a sorozatban negyedik tétmérkőzését is elveszítő bajnoki listavezető Ferencvárost.

A LEGUTÓBBI NÉGYES SZÉRIA
Sorozatban négy tétmeccset 2011 augusztusában vesztett legutóbb a Ferencváros, még Détári Lajos kinevezése előtt. Kettőt még Prukner Lászlóval (0–1 az Üllői úton a Pécs ellen, aztán 0–1 Kispesten), majd kettőt a helyére ideiglenesen kinevezett Nagy Tamással (1–2 az Üllői úton a Haladás ellen, majd 0–2 a Puskás Ferenc Stadionban a Vasas ellen). Mind a négy meccs bajnoki találkozó volt. (P. Gy.)

A Leverkusen elleni El-kiesés után Zalaegerszegen játszott bajnokit az FTC. A zalai városban és annak környékén rengetegen szimpatizálnak a zöld-fehérekkel, ráadásul sokan kísérték el Budapestről is a csapatot, így sokan azt várták, ismét zsúfolt lelátók előtt küzd a bajnokcsapat, de kiderült, a késői kezdési időpont sokakat visszatartott. Ráadásul a ZTE sem lehet büszke az utóbbi hetekben nyújtott teljesítményére, hiszen – igaz, idegenben – kétszer is kikaptak a kék-fehérek, egyelőre játékban és eredményességben is elmarad a produkció az őszitől. A Fradi ellen bátran kezdett a hazai csapat, s a taktika működött, még úgy is, hogy a Ferencváros kicsit más hadrendben, s ami nem volt elhanyagolható szempont, erős összeállításban lépett pályára. A négy védő előtt Anderson Esiti futballozott, jobbról Kristoffer Zachariassen, középen a sokat futó Mehdi Boudjemaa irányított, a bal oldalon Angelo Sagal futballozott, elöl pedig Adama Traoré, valamint Nikolai Baden Frederiksen rohamozhatta a hazai kaput.

Tegyük hozzá, hogy az első félidőben kevés sikerrel.

Nem véletlen, hogy az első valamirevaló helyzet is a hazaiak előtt adódott, mégpedig a 30. percben, amikor Eduvie Ikoba visszapasszolt Szalay Szabolcs elé, a fiatal csatár kapuba tartó lövésébe Eldar Civic vetette bele magát, így gólöröm helyett hazai bosszankodás következett. Tizenegy percet kellett várni ferencvárosi helyzetre, amely nem kidolgozott akció, hanem szabadrúgás után alakult ki Demjén Patrik kapuja előtt – ám Angelo Sagal öt méterről fölé lőtte a labdát. Látni lehetett, hogy a Fradi csak szabad- és szögletrúgások után jelentett veszélyt a ZTE kapujára, ezzel szemben a hazaiak játékban jobbak voltak, s a félidő vége előtt néhány másodperccel hatalmas védelmi hibát követően a vezetést is megszerezték Meschak Ubochioma révén.

A szünet után is a ZTE játszott, a Fradi csak ösztönből ment előre, ám támadásai minden elképzelést nélkülöztek. A zalaegerszegiek szerencséjére a vendégek nem használták ki a szabad területeket, lassan, pontatlanul futballoztak, talán csak a csereként beálló Marquinhos adott némi lendületet, de nem eleget, céltalan és rendkívül pontatlan volt a zöld-fehérek futballja. A gyenge játék a ferencvárosi labdarúgók idegeit is kikezdte, egyre több volt a fegyelmezetlenség, a vitatkozás, miközben a ZTE egységes csapatként, akarattal, szívvel-lélekkel futballozott.

A Ferencváros sorozatban negyedik tétmeccsét veszítette el, s ezeken a találkozókon csupán egy gólt szerzett, viszont hetet kapott... 1–0

DEMJÉN: NEM VOLT KEVÉS DOLGOM, DE TÖBBRE SZÁMÍTOTTAM

1. Ferencvárosi TC 24 15 5 4 47–20 +27 50
2. Kecskeméti TE 24 10 12 2 35–23 +12 42
3. Puskás Akadémia 24 9 9 6 34–30 +4 36
4. Paksi FC 24 10 5 9 43–40 +3 35
5. Debreceni VSC 24 9 7 8 39–36 +3 34
6. Kisvárda 24 8 9 7 35–38 –3 33
7. Zalaegerszegi TE 24 8 6 10 29–28 +1 30