Bajnokverés után botlás, avagy a Vasas kikapott a PAFC-tól

2015.08.22. 17:55
A Vasas megszorongatta a Puskás Akadémiát, de végül vereséget szenvedett (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A Puskás Akadémia hazai pályán 1–0-ra legyőzte a  Vasast a labdarúgó NB I 6. fordulójában. A mérkőzés egyetlen gólját Pekár László szerezte a 86. percben.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Vasas 1–0 (Pekár 86.)

Fordított előjelekkel várhatta az egymás elleni bajnoki mérkőzést a Puskás Akadémia és a Vasas, hiszen míg a felcsútiak múlt héten nagy meglepetésre kikaptak az addig nyeretlen Békéscsabától, addig az angyalföldiek a bajnoki címvédő Videotont győzték le. Ennek ellenére a PAFC már a második percben előnybe kerülhetett volna, ám Fiola Attila nyolc méterről nem találta el a kaput.

Az első félidő lüktető játékot hozott, a hazaiak tudatosan átengedték a területet az ellenfelüknek, de közben veszélyes kontrákkal operáltak, így egyik csapat sem tudott fölénybe kerülni. Az angyalföldiek előtt is akadtak azért lehetőségek, a 40. percben Remili Mohamed adott be a bal oldalról, majd Vida Máté lőtt kapura, a hosszú saroknál bevetődő Vojo Ubiparip centikkel maradt le a labdáról, ha eléri, akkor biztos a gól. De, mint tudjuk, a fociban nincs ha...

A folytatásban nem kápráztatták el a mérkőzésre kilátogató 2081 nézőt a játékosok, a második félidőben sokkal kevesebb akciót és helyzetet lehetett feljegyezni, egyedül a labdabirtoklási arány nem változott, abban a szünet után is a fővárosiak voltak jobbak.

Gólszerzésben viszont a felcsútiak bizonyultak annak: a 86. percben Branko Pauljevics Stipe Bacelic-Grgicnek passzolt, aki a tizenhatos vonaláról célba vette a kaput, Nagy Gergely védése után a labda Pekár László elé pattant, akinek hét méterről az üres kapuba kellett csak gurítania. 1–0

A játék képe alapján a Vasas rászolgált volna legalább egy pontra, érdekesség, hogy legutóbb 2012 áprilisában ikszelt az élvonalban a fővárosi csapat, akkor hazai környezetben 1–1-es döntetlent játszott a Pápával. A Puskás Akadémia ezzel a sikerrel pedig talán feledtetni tudja a szurkolókkal a múlt heti, Csaba elleni kisiklást.

1. Ferencvárosi TC 5 5 12–2 +10 15
2. Budapest Honvéd 6 3 2 1 12–9 +3 11
3. Szombathelyi Haladás 6 3 2 1 5–4 +1 11
4. Újpest FC 6 2 4 8–4 +4 10
5. Paksi FC 6 2 2 2 8–4 +4 8
6. DVSC-Teva 5 2 2 1 9–7 +2 8
7. Puskás Akadémia FC 6 2 2 2 6–6 0 8
8. MTK Budapest 5 2 1 2 9–6 +3 7