Gólzáporos meccsen ikszelt a Paks a DVSC-vel

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.08.14. 15:44
Két akciógólból szerzett vezetést a Debrecen a Paks ellen az NB I 3. fordulójában, ám a hazai együttes büntetőből szépített, majd a második félidőben fordítani tudott. Végül a DVSC a frissen beálló Ugrai Rolandnak köszönhetően kiegyenlített, így 3–3 lett a vége.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Hahn János (zöldben) megszerezte második gólját ebben a bajnoki idényben (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ

Paksi FC–Debreceni VSC 3–3 (1–2)
Paks,Paksi FC Stadion,1798néző.Vezette:Zierkelbach
Gólszerző: Ádám M. (45. – 11-esből), Hahn (50.), Bognár I. (63.), ill. Ferenczi J. (27.), Dzsudzsák (41.), Ugrai (73.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Ha van mérkőzés, amely élénken él a paksi és a debreceni szurkolók emlékezetében, az a két csapat 2020. június 27-én lejátszott összecsapása. Akkor, az idény utolsó fordulójában a Paksi FC annak tudatában utazott Debrecenbe, hogy az esetleges döntetlennel biztosan NB I-es marad, míg a Loki játékosai azzal számoltak, hogy ha a Nagyerdei stadionban legyőzik a riválisukat, biztosan az első osztályban maradnak. Közel tízezer szurkoló előtt ki más, mint a korábban Debrecenben futballozó Könyves Norbert szerzett vezetést a Paksnak, hogy aztán a 74. percben Szélpál Norbert öngólja után 1–1 legyen az állás. A találkozó hosszabbításban Ferenczi János lövése után a paksi kapu gólvonalára pattant a labda – így a Paks az élvonalban maradt, a DVSC ugyanakkor huszonhét év után búcsúra kényszerült.

Idén május 16-án biztossá vált, hogy a DVSC egy év után visszatér a legjobbak közé, hogy aztán két NB I-es mérkőzés után veretlenül, négy ponttal érkezzen annak a riválisnak az otthonába, amelyik 33 élvonalbeli összecsapása közül csak öt győzelmet tudott felmutatni ellene. Igaz, azokon a meccseken egyszer sem Bognár György ült a paksi kispadon, márpedig a tréner érkezése óta a csapat egészen más futballt játszik, mint a korábbi időszakban. A korábbi ötvenszeres válogatott labdarúgó a támadófutball elkötelezett híve, és nem igazán bántja, ha csapata három gólt kap, de mellette négyet szerez. A hazaiaknál először kezdett a tizennyolc esztendős Szendrei Ákos, aki a 15. percben tapsot is kapott, amikor szép lövéssel tesztelte Tomás Kosickyt. Két perccel később közel járt ahhoz, hogy a harmadik élvonalbeli találatát megszerezze, de Ádám Martin nagyszerű beadása után a vendégek kapusa bravúrral védte a jobblábas próbálkozását. Alig húsz perc telt el, amikor sérülés miatt a debrecenieknek meg kellett bontaniuk a védelem tengelyét, de ez nem zavarta meg őket. Dzsudzsák Balázs parádés indításából Ferenczi János kilépett, és az addig látottak alapján némileg váratlanul máris a vendégeknél volt az előny. Két perccel később egyenlíthetett volna a Paks, Szendrei Ákos azonban három méterről a kapu fölé fejelte a labdát Szabó János beadása után.

Kinyik Ákos óriási mentése kellett, hogy a Loki ne duplázza meg az előnyét, s bár később Dzsudzsák Balázs találatával ez mégis összejött, a játékrész hajrájában Ádám Martin büntetőből szépített, és ez a gól visszahozta a hazai reményeket.

Dzsudzsák Balázs pontos lövést eresztett meg a bal alsó sarokba (Fotó: Földi Imre)

Bognár György hármat is cserélt a szünetben, hogy aztán a pályára lépő gólkirály, Hahn János ajtó-ablak helyzetben hibázzon az 50. percben, majd néhány másodperccel később viszont egyenlítsen. Kétgólos hátrányból állt fel tehát a Paks, futballjában nagyon benne volt a harmadik találat, hogy aztán az 55. percben Tischler Patrik hibázzon ziccert. A 63. percben Hahn János szabadrúgást harcolt ki, Bognár István pedig a bal sarokba tekerte a labdát. És még nem volt vége! A 73. percben a frissen beálló Ugrai Roland labdája a kapuban kötött ki, és bár a hajrában mindkét együttes sokat tett a negyedik gól megszerzése érdekében, ez már egyiküknek sem sikerült.

A meccs igazán közönségszórakoztató volt, hiszen látszott, hogy NB I-es szinten mindkét csapat küzdött, akart, és a támadófutballal igyekezett kiszolgálni a közönséget. 3–3

1. Kisvárda 3 3 6–3 +3 9
2. Mezőkövesd 3 2 1 7–8 –1 6
3. Debreceni VSC 3 1 2 9–6 +3 5
4. Paksi FC 3 1 1 1 11–7 +4 4
5. MTK Budapest 3 1 1 1 3–3 0 4
6. Ferencvárosi TC 2 1 1 5–3 +2 3
7. Puskás Akadémia 2 1 1 3–7 –4 3
8. Mol Fehérvár 2 2 2–2 0 2