Futsal: kiütéses ETO-siker; már csak a Szeged pont nélküli

2014.09.08. 23:19
A futsal NB I harmadik fordulójának hétfői játéknapján könnyedén nyert a Győri ETO, a címvédő MVFC-Berettyóújfalu azonban csak szoros meccsen kerekedett ellenfele fölé. Miután az újonc Békéscsaba legyőzte a Szegedet, a Tisza-partiak maradtak egyedül pont nélkül az első osztályban.

Kilenc perc alatt eldöntötte az ETO a Haladás elleni mérkőzését – ekkorra már 4–0-ra vezetett a Győr Palomeque Bolanos Alejandro vezetésével –, végül tízig jutott, és három forduló után vezeti a bajnokságot.

Az újonc Dunaújváros megizzasztotta a címvédő Berettyóújfalut, a hazai pályán játszó MVFC azonban félidőnként egy-egy gólt szerezve begyűjtötte a három pontot.

A tavalyi szezont szintén a másodosztályban töltő Békéscsaba megszerezte első győzelmét az élvonalban. Ezt a Szeged bánta, amely 7–4-es vereségével az egyetlen pont nélküli csapat maradt az NB I-ben.

FUTSAL NB I
3. FORDULÓ
HÉTFŐI EREDMÉNYEK
RÁBA ETO–SWIETELSKY-HALADÁS VSE 10–2
(Palomeque 1., 2., 7., Noé 6., 25., Bognár 9., Juanra 22., Harnisch 26., Gorjánácz 35., Solano 37., ill. Németh P. 14., Márkus 25.)
MVFC-BERETTYÓÚJFALU–DF RENALPIN FC 2–0 (Gál 17., Trencsényi 39.)
PIONEERS VFC–ÚJSZEGEDI TORNA CLUB 7–4 (Tóth L. 5., Dócza 7., 23., Bondár 8., Lukucz 29., 38., László 31., ill. Balogh Á. 30., Bánóczki 33., Ondrejó 36., Tóth A. 39.)