Zachariassen volt a főszereplő, győzött a Fradi a Diósgyőr ellen

2024.04.03. 19:58
Fotó: Árvai Károly
A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében a DVTK 2–0-ra kikapott odahaza a Ferencvárostól, így a vendégek jutottak be az elődöntőbe.

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Diósgyőri VTK–Ferencvárosi TC 0–2 (0–1)
Diósgyőr, DVTK Stadion, 11 114 néző. Vezette: Andó-Szabó
Diósgyőr: Odincov – Gera D., Szatmári, Lund, Stephen Bitok (Bokros, 71.) – Vallejo (Klimovics, 65.), Holdampf – Jurek (Szabó L., 65.), Bényei, Pozeg Vancas (Pernambuco, 71.) – Acolatse (Kampecisz, 83.). Vezetőedző: Vladimir Radenkovics
Ferencváros: Varga Á. – Botka, Wingo, I. Cissé (Makreckis, 83.), C. Ramírez – Maiga, Ben Romdan (Tóth Alex, 90.) – Szevikjan (Adama Traoré, 70.), Abu Fani, Zachariassen (Marquinhos, 70.) – Kodro (Varga Barnabás, 70.). Vezetőedző: Dejan Sztankovics eltiltása miatt Nenad Szakics
Gólszerző: Zachariassen (37., 46.)

ÚTLEZÁSÁROK, TERELÉSEK, fokozott ellenőrzések – persze nem volt meglepő, hiszen a DVTK a Ferencváros ellen játszott, a tét a Mol Magyar Kupa elődöntőjébe jutás volt! Már kedden érkezett a hír, hogy aki még nem vett belépőt, igyekezzen, mert csak néhány száz maradt – ilyet is ritkán lehet leírni idehaza. Majdnem telt ház, több mint tízezer ember ült vagy inkább állt a stadionban. Alig lehetett moccanni az utcákban, érkezett apa a fiával, szerelmespár kézen fogva, a meccsre mindenki kíváncsi volt a városban – egy gombostűt sem lehetett leejteni, például az aréna melletti Bakterház kocsmában sem (mint Demkó Norbert diósgyőri sajtófőnöktől megtudtuk, a névválasztás nem véletlen, hiszen régen valóban bakterházként funkcionált). Lehet, egy italt a lefújás után a két vezetőedző, a diósgyőri Vladimir Radenkovics és a ferencvárosi Dejan Sztankovics is elfogyasztott egy asztalnál, miután az előző idényben még együtt dolgoztak a Crvena zvezdánál, s a hazai tréner elmondása szerint megmaradt a jó kapcsolatuk. A pályán viszont nem találkozhattak, a Fradi edzője ugyanis eltiltását töltötte (természetesen ott volt a stadionban, a lelátóról nézte a meccset), helyette Nenad Szakics másodedző meccselt.

Majd egy órával a kezdés előtt érkezett az összeállítás, s bizony némi meglepetésre a vendégcsapatból csak a cserepadon kapott helyet a kulcsemberek közül Dibusz Dénes, Marquinhos és Varga Barnabás is. Ennek ellenére a ferencvárosiak kezdték jobban az összecsapást, többet birtokolták a labdát, a hazaiak az első tíz percben gyakorlatilag nem lépték át a felezővonalat. Varga Ádám csak azért nem unatkozott, mert a védők olykor visszagurították neki a labdát… A DVTK próbált kitörni a sündisznóállásból, de ritkán sikerült neki, míg a zöld-fehérek mezőnyfölénye meddőnek bizonyult, mert egy-egy hiba, rossz passz rendre becsúszott, így odalett a sansz a gólszerzésre. Ha a hangulat nem lett volna átlag feletti, néhányan biztosan elbóbiskoltak volna – de a ferencvárosi gól mindenkit felrázott, ugyanis a 37. percben a Mohammad Abu Fani remek beadására érkező Kristoffer Zachariassen szép gólt fejelt.

A fordulás után még bizakodva jöttek ki a pályára a hazaiak, de továbbjutási esélyeik mindössze 23 másodperc (!) után kezdtek szertefoszlani: Bitok Stephen gyengén szabadított fel, odafejelte a labdát Kristoffer Zachariassennek, aki köszönte a lehetőséget, és megduplázta saját meg csapata góljai számát. A mérkőzés addigi képe alapján nehezen lehetett elképzelni, hogy a DVTK egyenlít, s a következő időszakban sem jutott el igazán nagy helyzetig – a 72. percben Szabó Levente próbálkozott fejjel, de a labda elsuhant a bal oldali kapufa mellett.

Az eredmény nem változott, a Diósgyőr jövő hét szerdán visszavághat a Fradinak, a csapatok akkor pótolják a februárban elhalasztott bajnokit az Üllői úton. A vendégek jogosan jutottak be a legjobb négy közé, így megmaradt az esélyük arra, hogy 2022 után újra duplázzanak idehaza, vagyis első helyen végezzenek az NB I-ben és a Mol Magyar Kupában egyaránt, míg a diósgyőriek szomorúan térhettek be – mondjuk, a Bakterházba… 0–2