DVTK: Olyan helyet kerestem, ahol minden a fociról szól - Gosztonyi

2012.07.12. 20:35
A Diósgyőr labdarúgócsapatának új igazolása, Gosztonyi András szerda este érkezett Miskolcra, majd csütörtökön már át is esett az első edzéseken piros-fehérben. A támadó a dvtk.eu-nak elmondta, azonnal megfogta a diósgyőri légkör, és szerinte jó csapat alakul új klubjánál.

Gosztonyi a klub honlapjának arról is beszélt, hogy elsősorban a közeg miatt választotta a diósgyőrieket. „Több lehetőségem is lett volna, de úgy gondoltam, hogy ha már itt maradok Magyarországon, és eljövök a Videotontól, akkor olyan csapatba szeretnék igazolni, olyan városba, ahol a fociról szól minden, és ez nem is lehetett más hely, mint Miskolc”.

A diósgyőriek új szerzeményének eddig kellemes emlékei vannak a DVTK-ról. „Székesfehérváron nyertünk tavaly ősszel 2–0-ra, aztán a télen Ligakupa-mérkőzésen látogattunk a diósgyőri stadionba. Utóbbi mérkőzés már csak azért is emlékezetes, mert nagyon hideg volt. Jut eszembe, az MTK-ban még gólt is rúgtam a DVTK ellen mintegy három éve a Hungária körúton. Összesen háromszor léptem pályára a piros-fehérek ellen” – emlékezett vissza a fiatal labdarúgó.

Gosztonyi ismerősöket is felfedezett a klub öltözőjében. „Több srácot is ismerek a Diósgyőrből. Vági Andrással még együtt fociztam az MTK második csapatánál, Takács Péterrel együtt szereztem bronzérmet a 2009-es egyiptomi U20-as világbajnokságon, és Tisza Tibort is személyesen ismerem korábbról, szóval vannak ismerősök.”

A szélső hosszú távon gondolkozik a Diósgyőrben, és természetesen hangzatos eredményekre vágyik a csapattal. „Nem rövid időre kötöttem szerződést, hiszen három évre köteleztem el magam. Az első cél persze mindig az, hogy minél jobban szerepeljen a csapat, majd jöhetnek az egyéni ambíciók is. Egyelőre még nem kezdődött el a bajnokság, így nem akarok esélylatolgatásokba belemenni, de azt gondolom, hogy nem lesz rossz a csapat, sőt! Hallottam, hogy szeretnének még igazolni játékosokat, szerintem akármi »kisülhet« ebből” – nyilatkozta a játékos.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: kikapott az U18-as válogatott Törökországban

Utánpótlássport
1 órája

Női kosárlabda NB I: két légiós távozik az ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
Tegnap, 17:17

Nem fellebbez a DVTK, nem lesznek hazai drukkerek a stadionban az idényzárón

Labdarúgó NB I
2026.05.08. 12:56

Diósgyőrben tűnt fel – a Fehérvár elcserélheti a ZTE-vel

Labdarúgó NB I
2026.05.07. 12:23

Labdarúgás: harmincöt fiatal játszott az NB I 32. fordulójában

Utánpótlássport
2026.05.05. 09:00

Labdarúgás: háromnapos edzőtábort tart az U20-as válogatott

Utánpótlássport
2026.05.04. 16:50

Célegyenesben az ETO! A DVTK-t kiütő győriek akár már vasárnap bajnokok lehetnek

Labdarúgó NB I
2026.05.02. 21:04

Ha az Újpest bő 10 év után újra legyőzi a Fradit, már vasárnap bajnok lehet az ETO

Labdarúgó NB I
2026.05.01. 12:44
Ezek is érdekelhetik