Lipták ma délután aláírhat a Swansea Cityhez

Vágólapra másolva!
2011.09.21. 09:17
null
Lipták a Videoton után Angliában folytathatja (Fotó: Németh Ferenc – archív)
Szerdán derül ki, hogy a Premier League-ben szereplő Swansea City igény tart-e a tízszeres válogatott Lipták Zoltánra. A Videotonnal három hete szerződést bontó huszonhat esztendős középső védő ingyen kerülhet a walesi együtteshez – az elmúlt három hét történéseiről beszélgettünk a hátvéddel.

„Mi tagadás, fejbe vágott a tény, hogy szabadon igazolható tízszeres válogatottként, bajnokként, huszonhat esztendősen majd' három hetet kell arra várnom, hogy valamirevaló lehetőségem adódjon – mondta Lipták Zoltán a Nemzeti Sportnak. – Azt hittem, a Videotonnal három héttel ezelőtti szerződésbontás után, hogy egy hét, s máris találok magamnak csapatot – hát nem..."

Azonban minden jel arra utal, nem sokáig kell együttes nélkül tengődnie a hátvédnek, hiszen Premier League-ben szereplő csapattal edz – információnk szerint a jelenleg tizennegyedik helyen álló újoncnál, a walesi Swansea Citynél.

„Igen, első osztályú klubnál vagyok próbajátékon, de többet nem szeretnék mondani. Sőt, nem is nevezném ezt próbajátéknak, inkább ismerkedésnek. Szombaton jött a lehetőség, vasárnap már ki is repültem. Hétfőn még nem volt edzés, így csak kedden tréningezhettem. Szerda délután egymás közti játék lesz, utána dől el, aláírjuk-e a szerződést vagy sem. Ha igen, a hét végén már a kispadra is leülhetek..."

Lipták Zoltán játszott már a szigetországban, a 2007–2008-as idényben a Southend Unitedben, míg 2009-ben a Southamptonban profiskodott, vagyis a környezet nem lenne számára idegen.

„Nem bizony, s ebből előnyt kovácsolhatok – folytatta a középső védő. – Tökéletes kondíciót követel az angol bajnokság – de azért, mert három hete nincs klubom, természetesen nem azt jelenti, hogy otthon ültem, s lógattam a lábam... A válogatott stábjával, így Csábi Józseffel és Kenyeres Imrével is dolgoztam Telkiben, majd szülővárosom, Salgótarján megye egyes együttesével tréningeztem. Mondom, nem a plafont néztem húsz napig."

HA ARRA IS KÍVÁNCSI, MIT TERVEZ LIPTÁK, HA NEM JÖN ÖSSZE AZ ANGLIAI LEHETŐSÉG, KERESSE A SZERDAI NEMZETI SPORTOT.

Legfrissebb hírek

„A magyar futball történetében nem sok olyan példa van, mint Szoboszlai Dominiké” – VIDEÓ

Magyar válogatott
2026.01.24. 07:17

Marco Rossi: Ha az MLSZ úgy ítéli meg, hogy a kudarc okot ad a felmentésemre, elfogadtam volna – VIDEÓ

Magyar válogatott
2026.01.23. 09:53

Bemutatták a Futbólia visszahódítása című könyvet

Magyar válogatott
2026.01.22. 15:56

IFFHS: 2025 legjobb futballcsapata a PSG, a Ferencváros 39. a világrangsorban

Minden más foci
2026.01.16. 12:35

A 2025-ös év is hangos volt a magyar fiatalok nemzetközi sikereitől

Utánpótlássport
2026.01.02. 09:02

Világbajnokok, BL-győztesek és klublegendák vonultak vissza 2025-ben

Minden más foci
2025.12.28. 11:48

A Liverpool sztárigazolásai csalódást okoztak; nagy fogás Madridban, Münchenben és Manchesterben

Minden más foci
2025.12.26. 08:42

Kvíz: mennyire ismeri a futball játékszabályait? Tesztelje tudását!

Minden más foci
2025.12.25. 12:48
Ezek is érdekelhetik