Férfi kosár NB I: hosszabbításos sikerrel rajtolt az Oroszlány

MTI/H. K.MTI/H. K.
2020.10.03. 21:55
Az OSE Lions győzelemmel kezdte a férfi kosárlabda NB I 2020–2021-es idényét, és hosszabbítás után 78–70-re diadalmaskodott a Sopron ellen. A mezőny legeredményesebb játékosa az OSE amerikai légiósa, Remy Abell volt 27 ponttal.

A DEAC hazai pályán 14 ponttal legyőzte a Paks csapatát. A mezőny legeredményesebb játékosa a debreceniek amerikai légiósa, Shaquille Hines volt 24 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

DEAC–ATOMERŐMŰ SE 97–83 (28–19, 22–22, 22–22, 25–20)
Debrecen,
400 néző. V: Benczur, Frányó, Fodor A.
DEAC: Moody 15/12, Somogyi 4, Drenovac 14, Hines 24/18, Tóth 17/3 Csere: Molnár M 2, Bognár, Molnár D 5/3, Guyton 6, Polyák 10/9, Asszú Edző: Kovács Adrián
ASE: Shepard 13, Valerio 7, Capers 13/3, Lóránt 9/3, Jackson 16 Csere: Kis, Kovács 11, Eilingsfeld 12/6, Pupp Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 5. perc: 17–6. 9. p.: 26–15. 14. p.: 39–36. 20. p.: 50–41. 25. p.: 62–50. 33. p.: 72–69. 36. p.: 81–72
Kovács Adrián:
– Nehéz mérkőzés volt. Az első félidőben sok hibát követtünk el, engedtük, hogy az ellenfél kihasználja az erősségeit. Amikor védekezésben agresszívabbakká váltunk, sikerült nagyobb előny szereznünk. Csapatként működtünk, és bár voltak hibáink, de a kommunikáció, az akaratunk rendben volt. Öröm, hogy újra nézők előtt tudtunk játszani.
Dzunics Braniszlav: – Nagyon sok gyermeteg hibát követtünk el a meccsen. Bár sikerült felzárkóznunk, az említett hibák is kellettek a végeredményhez. A DEAC megérdemelte a győzelmet, jobban játszott, támadásban precízebb volt, mi pedig kicsit türelmetlenül kosárlabdáztunk.

OSE LIONS–SOPRON KC 78–70 (14–9, 13–20, 16–24, 21–11, 14–6) – hosszabbítás után
Oroszlány, 900 néző. V: Cziffra, Ádám, Nagy V.
OROSZLÁNY: ANDERSON 8, ABELL 27/9, Kucsora 3, Bailey 7, Hayes 10. Csere: Anda 1, Bíró 10/9, GARAMVÖLGYI 12/6. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec
SOPRON: Dillard 11/9, THOMPSON 15/6, Takács 8/6, Sitku 4, WIDEMAN 19. Csere: Jogéla 7/3, Halász, Boriszov 6/3, Csátaljay. Vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-4. 7. p.: 10-6. 14. p.: 22-14. 17. p.: 22-23. 23. p.: 29-42. 28. p.: 41-44. 33. p.: 50-55. 36. p.: 56-64. 42. p.: 73-64
Kipontozódott: Bailey (40. p.)
Sebastjan Krasovec:
– Sok hibával játszottunk, rengeteg dobásunk kimaradt. Több alkalommal is elvesztettük a fonalat a mérkőzés során, de a végén Remy Abell vezetésével visszataláltunk a helyes útra, a hosszabbítás pedig már egyértelműen a miénk volt.
Kosztasz Flevarakisz: – A sérült és beteg játékosaink miatt nem tudtunk megfelelően felkészülni a mérkőzésre, ennek ellenére végig megvolt az esélyünk a győzelemre. A felkészülésbeli hiányosságok aztán a rendes játékidő végén, majd különösen a hosszabbításban jöttek ki.