Férfi kosár: a Barca nyerte a Clásicót, Hangáék hátrányban

K. Zs.K. Zs.
2023.04.16. 20:59
Hanga Ádám és Nicolás Laprovíttola (Fotó: AFP, archív)
Lépéshátrányba került Hanga Ádám csapata, a Real Madrid a Barcelona mögött a spanyol férfi kosárlabda-bajnokságban, miután a vasárnapi el Clásicón 97–82-re kikapott tőle. A Real nemrégiben a Baskoniától is vereséget szenvedett, csak harmadik mögöttük az alapszakasz tabelláján, azaz jelen állás szerint nem számíthat pályaelőnyre a rájátszás teljes egészében.

Januárban a Barcelona kilencpontos győzelmet aratott Madridban (87–78), nem véletlenül mondta a vasárnapi mérkőzés előtt a Realt erősítő Hanga Ádám a Nemzeti Sportnak, hogy most minimum tízpontos siker a vágyuk volt csapata ellen – holtverseny esetén az lett volna a biztosíték a katalánok megelőzésére az alapszakasz végén.

Mindkét félnek jól jött, hogy a tabellát vezető Baskonia vasárnap 83–81-re kikapott a negyedik helyezett Tenerifétől – a Clásico győztese így máris utolérhette, és a vesztes sem szakadt le jobban.

A Barca kezdett jobban, de aztán elkapta a fonalat a Real, az első negyedben összeütött egy 14–2-es rohamot, és sokáig nála volt az előny. A katalánok 40–40-nél érték utol vendégüket, majd a harmadik negyed elején 12–4-gyel megugrottak. A házigazdák tizenhét ponttal is vezettek (76–59), és noha a Realban még volt egy felzárkózásnyi erő (78–74), a hajrában a sokkal jobban lepattanózó (42–25) Barca ismét nyeregbe került, és magabiztos győzelmet aratott.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Nikola Mirotic 23, Tomás Satoransky 18, Nicolás Laprovíttola 14 pontot szerzett a Barcában, Dzanan Musa 24-gyel, Guerschon Yabusele 19-cel végzett a Realban. Hanga Ádám 21 percet játszott, 11 pontot gyűjtött (3/6 dupla, 1/3 tripla, 2/4 büntető), két lepattanó, egy-egy assziszt és labdaszerzés, három labdaeladás került a neve mellé.

A kisebb hullámvölgybe kerülő Real öt kör során már a harmadik vereségét szenvedte el, de még maradt hét forduló, hogy javítson a pozícióján.

A 34 fordulós alapszakasz után az első nyolc helyezett jut be a rájátszásba, a Barcelona, a Real Madrid és a Baskonia részvétele már biztos.

A két bajnokin kívül további három felvonása is volt már az idei Clásicónak: a Spanyol Szuperkupát a Real Madrid nyerte meg hosszabbítás után (89–83). Az Euroligában mindkét csapat nyert hazai környezetben: a Real – szintén hosszabbításban – 91–86-ra, a Barca 75–73-ra.

SPANYOL FÉRFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (ACB LIGA)
ALAPSZAKASZ, 27. FORDULÓ
Barcelona–Real Madrid 97–82
(17–24, 30–22, 31–17, 19–19)
Az élcsoport: 1. Barcelona 81.5 százalék (22 győzelem, 5 vereség), 2. Baskonia 81.5 (22, 5), 3. Real Madrid 77.8 (21, 6), 4. Tenerife 70.4 (19, 8)