Elmaradt a bravúr, húszpontos hazai vereségével kiesett a Sopron

2008.02.08. 19:43
A női kosárlabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, az Euroliga nyolcaddöntőjének második mérkőzésén az MKB Euroleasing Sopron együttese hazai pályán húszpontos vereséget szenvedett a francia Bourges csapatától, így a két győzelemig tartó párharcot 2-0-ra ellenfelük nyerte és jutott be a legjobb nyolc közé.
Kettő az egy ellen: Gorbunova (balra, MKB) és csapata gondban
Pluzsik Tamás

Az első kosár mindjárt egy tripla volt: a franciák szerezték 45 másodperccel a rajt után, ez kellő alaphangot is adott számukra a folytatásra. Bár szépített a Sopron, végig ellenfele után mehetett. Sok volt a hiba, 14-10-s vendégvezetésnél jött is a hazai időkérés, de gyökeresen nem változtatott a játék összképén. A koncentrációval ugyancsak hadilábon álló franciák őrizték előnyüket, de Olekszandra Gorbunova egyéni sziporkája azért reményt csempészett a folytatásra (18-17 az első negyed végén a franciáknak). Az ukrán légiós hat pontot szerzett és leszedett öt lepattanót.

A második felvonás egy szerény francia ponttal kezdődött, majd kétperces góltalansággal folytatódott. Sok rontás után a holtpontról a vendégek tudtak elmozdulni. Már 3:30 telt el a második negyedből, amikor Gorbunova megszerezte az első soproni pontokat. Albena Branzova két büntetőjével aztán már egyenlő volt az állás, de mielőtt örülhettünk volna, hogy elkapta a fonalat a soproni együttes, visszavették a vezetést az addig alvó franciák.

Megugrani azonban nem tudtak, így Eördögh Edit triplájával először szerzett vezetést az MKB. A hajrá azonban a vendégek volt, aki egy pontokban roppant szerény felvonást követően hárompontos előnnyel várhatták a folytatást (27-24).

Ami nem sikerült a második negyedben, az összejött a harmadikban, sajnos, különösen a franciáknak. A Bourges 31-28-s vezetése után faképnél hagyta a támadásban még mindig tanácstalan hazaiakat. A Sopron csak tetemes hátrány után (43-30) éledt, de csak minimálisan tudta csökkenteni a különbséget. Nem látszott az erő a soproniakban ahhoz, hogy nagy hajrát vágva a negyedik negyedben megfordítsák a mérkőzést.

Nem is jött a földindulás, ráadásul az egyre inkább kedvüket vesztő soproniak ellen a franciák tovább tudták növelni előnyöket, a vége szinte kiütéses lett.

A Bourges-ben Snell és Melain 14-14 pontot szerzett, velük egyedül a 12 pontos Károlyi Andrea vette fel a versenyt a hazai csapatból és Gorbunova, bár utóbbi is az első negyedben lőtte el puskapora javát.

EUROLIGA, NŐK, NYOLCADDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS:

MKB Euroleasing Sopron - Bourges Basket 48-68 (17-18, 7-9, 13-20, 11-21)
Sopron, 900 néző. V: Herceg (horvát), Kralj (bosnyák), Gabara (szlovák)
Sopron: Semsei 2, Honti 2, Gorbunova 8, Károlyi 12/6, Branzova 9/3. Csere: Milovanovics 6, Horváth Zs. 2, Eördögh 5/3, Kocsis 2, Sliskovic. Edző: Székely Norbert
Bourges: DUMERC 11/6, MELAIN 14/3, SNELL 14/6, Miyem, Ndongue 6. Csere: Petrovics 8, Kireta 7, Bujdosó 4, Lepron, Cata-Chitiga 2, Paul 2. Edző: Pierre Vincent
Székely Norbert: Az első félidőben nyújtott játékunk alapján még volt esély a győzelemre. Szünet után a Bourges egy–egy elleni játékra tudott kényszeríteni bennünket, ezt nem tudtuk megoldani, szétesett a játékunk, ráadásul az önbizalom is elszállt. A Bourges a legszervezettebb csapat, amellyel az évad során az Euroligában játszottunk.
Pierre Vincent: Nagyon boldog vagyok! Arra törekedtünk, hogy a hazai pályán remekül dobó soproniakat megakadályozzuk abban, hogy távolról, tiszta helyzetekből dobhassanak. Ezt szinte tökéletesen sikerült megvalósítani, és ami még nagyon fontos volt és kellett a sikerhez, az az, hogy szinte végig mi irányítottuk a játék ritmusát.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 0–3. 6. p.: 6–12. 9. p.: 15–17. 13. p.: 17–21. 16. p.: 21–21. 18. p.: 24–23. 22. p.: 26–31. 25. p.: 30–41. 32. p.: 37–52. 36. p.: 44–56