Női kézilabda Európa-liga: vereséggel kezdett a Vác

K. B.K. B.
2022.01.16. 15:27
Kácsor Grétáék kikaptak az El csoportkörének 2. fordulójában (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Vereséget szenvedett  a Váci NKSE a női kézilabda Európa-liga D-csoportjának 2. fordulójában: vasárnap a román Ramnicu Valceával szemben maradt alul, 39–29-re.

Az első gólt a váciak szerezték, de a folytatásban a hazai együttes irányított. Kácsor Grétáék 3–3-ig tartották a lépést, ám ezt követően elveszítették a fonalat. Rosszul védekeztek, és ennek az lett a következménye, hogy a szünetre tízgólos különbség alakult ki, 21–11-gyel vonultak le a felek.

A második játékrész is váci góllal indult, azonban a válasz rögtön érkezett. Ez a harminc perc jóval kiegyenlítettebben alakult, mint az első, a vendégek támadásban és védekezésben egyaránt jobban teljesítettek, és a 49. percben hat gólra csökkent a differencia (30–24). A végjátékot azonban a román csapat bírta jobban, amely végül 39–29-es diadalt aratott.

KÉZILABDA
NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
D-CSOPORT
SCM RAMNICU VALCEA (román)–VÁCI NKSE 39–29 (21–11)
Ramnicu Valcea
, 671 néző. V: Ilieva, Karbeszka (északmacedónók).
VALCEA: ROCH – LEVCSENKO 4, ELGHAOUI 11, Bucur, Gorsenyina, Florica 3, LISCSEVICS 5. Csere: Hosu, Rus (kapusok), Hlibko 3 (1), M. GONZÁLEZ 5, Dascalate, Dache 3, Lupei 1, Marin 1, Zs. Nikolics 3. Edző: Bent Dahl
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 2, Hámori 2, KUCZORA 7 (4), Helembai F. 1, Kácsor 3, Schatzl Natalie. Csere: BUKOVSZKY (kapus), Grosch, Ballai B. 1, Aron 4, Balogh P. 1, Világos 1, BÁRDY 7, Kovalcsik. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 11. p.: 6–4. 17. p.: 12–4. 23. p.: 17–6. 36. p.: 25–13. 42. p.:27–18. 48. p.: 30–24. 55. p.: 35–26.
Kiállítások: 6, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Bent Dahl: – Nagyon elégedett vagyok az első félidőben mutatott játékunkkal, megfelelő erővel kézilabdáztunk. Jól felkészültünk a mérkőzésre, nem ért minket meglepetés. A szünet utáni teljesítményünk annyira már nem tetszett, de tíz góllal nyertünk, amire előzetese azt mondtam volna, hogy fantasztikus lenne.
Ottó Katalin: – A Valcea más szinten kézilabdázott, főleg az első félidőben. Bosszant az első játékrész, mentálisan nem voltunk itt. Azzal viszont elégedett vagyok, ahogyan a szünet után játszottunk, sokat cseréltünk, a fiatal kerettagok is pályára léptek, ami fontos, mert tapasztalatot szerezhetnek és megmutathatják magukat.