Női kézi NB I: nagyot küzdött az MTK, de egyetlen góllal kikapott a Fraditól

2023.01.25. 19:29
Ötgólos hátrányból nyert a Fradi (Fotó: Járai Károly)
A női kézilabda NB I 13. fordulójában az MTK rendkívül fordulatos meccsen egyetlen góllal, 37–36-ra maradt alul a tabellán második, még veretlen Ferencvárossal szemben hazai pályán.

A mérkőzés nagyon kiegyenlítetten indult, a 17. percig fej fej mellett haladtak a felek, majd a hazaiak egy 4–0-s sorozatot futottak, amivel 16–12-re elléptek. A félidő végéig három gólnál közelebb nem tudtak zárkózni a vendégek, sőt, volt, amikor a különbség ötgólosra duzzadt.

A második játékrész már sokkal szorosabbra sikeredett. A Fradi először közeledni kezdett, viszont a 45. percre ismét öt lett a differencia a két csapat között. Ezt követően azonban felébredtek a ferencvárosiak, és nagyobb fokozatba kapcsoltak, amivel sikerült is átvenniük a vezetést az 56. percben.

A találkozó utolsó percei hihetetlenül fordulatosra sikerültek, mindkét együttes ostromolta az ellenfél kapuját, és Márton Gréta utolsó perces góljának és egy kemény védekezésnek köszönhetőn megtörte a Fradi az MTK ötmeccses veretlenségi sorozatát – 37–36-os győzelmet aratott.

NŐI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ
MTK BUDAPESTFTC-RAIL CARGO HUNGARIA 3637 (20–16)
Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont,
400 néző. V: Bóna, Földesi
MTK:
GYŐRI B. – GROSCH 5, SZABÓ K. 4, Szabó L. 2, SIMON B. 7, PÁL T. 9 (1), Pelczéder. Csere: Suba (kapus), Dakos 3, SALLAI 4, Kobela, Román 2, Juhász E. Edző: Vágó Attila
FTC: Janurik – MALESTEIN 11 (6), Tomori, CVIJICS 6, Lekics 2, Bölk 4, MÁRTON 5. Csere: Bíró B. (kapus), STOLLE 6, Kisfaludy 1, Szöllősi-Zácsik, Szucsánszki, Kukely 1, Hársfalvi 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc. 2–4. 13. p.: 9–8. 22. p.: 16–12. 35. p.: 23–21. 43. p.: 30–25. 54. p.: 32–32
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/6
Vágó Attila
: – Ha valaki azt mondja, hogy az utolsó percben a döntetlenért támadunk, bárki aláírta volna. De az utolsó tíz percre elfáradtunk, ennek ellenére büszke vagyok a csapatomra, és bízom benne, hogy ezt a játékot a nyerhető mérkőzéseken is meg tudjuk ismételni.
Elek Gábor: – Mérhetetlenül csalódott és feldúlt vagyok, szégyellem magam. Érthetetlenül enervált, lassú volt a játékunk, és azok az emberek, akik a férfiak világbajnoki negyeddöntője ellenére szép számban összegyűltek erre a mérkőzésre, nem ezt érdemelték.